Warszawska SGGW otwiera drzwi


Warszawska SGGW otwiera drzwi: artykuł nr 1241

2005-09-20 16:13:36 Szkoła

Co warto zdawać na maturze, żeby dostać się do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego? O tym, jakie są zasady rekrutacji, co studiować i jakie zmiany ważne dla studentów wprowadza nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, przyszli maturzyści będą mogli się dowiedzieć podczas "Dnia Otwartego SGGW", w sobotę 24 września. "Wprowadzenie nowych zasad zdawania matury oraz nowych kryteriów przyjmowania na studia sprawiło, że SGGW regularnie prowadzi kampanię informacyjną wśród kandydatów na studia. Jednym z elementów tej kampanii są spotkania z uczniami szkół średnich i ich rodzicami" - mówi rzecznik prasowy SGGW Krzysztof Szwejk.

Uczniowie dowiedzą się nie tylko o kierunkach studiów, wydziałach i zasadach rekrutacji, ale także o kursach przygotowawczych organizowanych przez uczelniany KURSAR.

"Będzie można zwiedzać sale wykładowe, obiekty sportowe, przewidziane są także spotkania młodzieży z rektorem, prof. Tomaszem Boreckim, z prorektorem ds. dydaktyki, prof. Krystyną Gutkowską oraz z dziekanami wydziałów.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w gmachu biało- niebieskim przy ul. Ciszewskiego 8. Kolejne spotkania dotyczące rekrutacji odbędą się podczas Dni SGGW, na które uczelnia zaprasza 19 i 20 maja 2006 roku.

SGGW to najstarsza i największa polska uczelnia rolnicza. Jej absolwentami jest ponad 100 tys. osób. Obecnie na 11. wydziałach i sześciu kierunkach międzywydziałowych studiuje 24 tys. osób. W tym roku studiami na SGGW było zainteresowanych ponad 16 tys. osób.

"SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny Kampus. W ciągu ostatnich lat wybudowano kilka obiektów dydaktyczno-naukowych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 106 tys. m kw. W budynkach tych znalazły swoje siedziby Wydziały Medycyny Weterynaryjnej, Nauki o Zwierzętach, Technologii Żywności, Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Leśny, Technologii Drewna, Inżynierii Środowiska, Rolniczy, Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu oraz Klinika Małych Zwierząt, Zwierzętarnia i lecznica dla koni" - przypomina Szwejk.

Uczelnia dysponuje także nowoczesnymi obiektami sportowymi, w tym m.in. krytą pływalnią, halą do tenisa i ujeżdżalnią ze stajnią, zapewnia też studentom dobre warunki mieszkalne. W tym roku przygotowała w Domach Studenckich blisko 4 tys. miejsc.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół