Niebezpieczne wilki


Niebezpieczne wilki: artykuł nr 1616

2005-11-29 13:52:20 Zoologia

Na Podkarpaciu odnotowano kilka prób ataków wilków na ludzi. Ostatnio do takiego zdarzenia doszło we wsi Średnie Wielkie, a wcześniej w bieszczadzkich Stuposianach.

W tym roku podkarpaccy hodowcy już ponad 180 razy zgłaszali przypadki ataków na zwierzęta hodowlane. Drapieżniki zagryzły ponad 350 owiec oraz kilkadziesiąt kóz i cieląt.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie odpiera zarzuty sugerujące, że coraz częstsze ataki wilków na zwierzęta hodowlane to efekt przetrzebienia zwierzyny leśnej przez dewizowych myśliwych. Rzecznik Dyrekcji Edward Marszałek podkreśla, że populacja jelenia rośnie i obecnie przekracza 7200 sztuk.. Liczba wilków od kilku lat utrzymuje się w granicach 400 - mimo że nie wolno na nie polować.

Zdaniem leśników próby ataku tych drapieżników na ludzi i podchodzenie do zagród to dowód na to, że wilki przestają bać się człowieka.

Źródło: IAR

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1616

Moim zdaniem To paranoja żyć w kraju który niepotrafi poradzić sobie z polityką a co dopiero z wilkami
~Mały Ocena artykułu: 5(2007-11-05)

sami sobie winni jestesmy ze wilki nas "ludzi" atakuja .Kurcze po cos to robia , nie dla satysfakcji, Wilk to tez istota stworzona przez BOGA ,a skoro wilki nas atakuja to znaczy ze na to zasluzylismy. Przeczytajcie sobie "kwiatki sw. Franciszka" WILK to nie jest bestia , tylko nam latwiej jest powiedziec o nim zle niz go poznac i przekonac sie jaki naprawde jest.
~paulina Ocena artykułu: 2(2007-11-28)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii