Terenowe nissany dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach


Terenowe nissany dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach: artykuł nr 1637

2005-12-05 19:16:21 Leśnictwo

Nowoczesne, przystosowane do jazdy terenowej nissany dostała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. 16 samochodów ma trafić do wybranych śląskich nadleśnictw. Każdy kosztował prawie 100 tys. zł.
- Pieniądze na zakup tych aut uzyskaliśmy z pożyczki od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystko odbyło się na drodze przetargu, który organizował nasz zakład w Świerklańcu - mówi Zbigniew Gierzyński, naczelnik wydziału infrastruktury i administracji RDLP w Katowicach.

Terenówki dostaną te nadleśnictwa, w których stopień zagrożenia pożarowego jest największy. Do tej pory śląskie nadleśnictwa dysponowały 15 terenówkami ze sprzętem gaśniczym.

Źródło: Dziennik Zachodni (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1637

Na ochrone lasów i zwierzyny przed pożarami i kłusownikami nie można oszcędzać. Uważam, że każde Nadlesnictwo powinno dysponować wozem strażackim, nie mówiąc o samochodach terenowych z kabiną dla kilku osób oraz skrzynią na narzędzia i sprzęt. Należy wybierać samochody dobre, sprawdzone technicznie nawet gdyby kosztowały więcej od innych marek proponujących tego typu samochody. Moim zdaniem do marek sprawdzonych należy Honda, Toyota i Nisan. WZ.
~Wiesiek 61 Ocena artykułu: 4(2007-07-17)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa