Zwierzęce odchody na energię


Zwierzęce odchody na energię: artykuł nr 1994

2006-02-23 00:56:00 Ekologia

Władze San Francisco przygotowują projekt utylizacji odchodów zwierząt domowych i przerobienia ich na energię.
Szacuje się, że w tym mieście przebywa około 120 tysięcy psów. Badania wykazały, że wytwarzają one około 4 procent odpadów składowanych później na miejskich wysypiskach. Odchody jednak można przetworzyć w biogaz, który później zasili elektrownie lub ciepłownie.

Firma Norcal Waste Systems Inc. zajmująca się wywozem śmieci w San Francisco w ramach programu chce przetestować zestaw specjalnych wózków i torebek ulegających biodegradacji. Miejscem testów będzie położony w centrum park odwiedzany przez miłośników czworonogów.

Źródło: wnp.pl (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1994

mysle ze jesli panstwo takie jak USA da przyklad calemu swiatu jakie bogactwa składujemy na smietniskach i ile mozna zarobic przettwarzajac je.mam nadzieje ze w polsce takze powstanie elektrownia zasilana biogazem !!
~mati Ocena artykułu: 5(2006-12-19)

Przeglądając wiele stron internetowych o tematyce -biogaz- nie znalazłem prostych inżynierskich rozwiązań do produkcji biogazu na małą skalę(Maksymalna moc prądnicy napędzanej silnikiem na biogaz(5KW) Tysiące gospodarstw rolnych czeka na takie proste projekty. Proszę o pomoc gdzie znalężć takie rozwiązania.Podobnie ma się z energią wiatru. Większość ludzi nie interesuje sprzedaż energii ,tylko częściowe zaspokojenie własnych potrzeb energetycznych. Za wskazówqki i pomoc z góry dziękuję.
~Kazimierz Ocena artykułu: 3(2007-02-17)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii