Obrońcy praw zwierząt protestują przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie


Obrońcy praw zwierząt protestują przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie: artykuł nr 2052

2006-03-06 07:20:31 Ekologia

Zabijanie fok to proceder, który trwa od wielu lat, właśnie na wiosnę - mówi Katarzyna Biernacka ze Stowarzyszenia Empatia. W sobotę grupa około 20 osób spotkała się na Rynku Głównym. Młodzi wolontariusze - uczestnicy demonstracji rozdawali przechodniom ulotki informacyjne i naklejki oraz zbierali podpisy pod petycją przeciwko zabijaniu fok. Protesty odbywają się na całym świecie, w Polsce od 2004 roku, a mimo tego zwierzęta giną w dalszym ciągu.

Sposób w jaki są zabijane jest barbarzyński i niegodny kraju, który nazywa siebie cywilizowanym - dodaje Katarzyna Biernacka. Według niezależnych raportów ekologów w ciągu ostatnich trzech lat na terenie Kanady zabito około miliona fok.

Źródło: Gazeta Krakowska (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2052

dedykuje tą wypowiedz do obrońców praw zwierząt to co wy robicie to jest cyrk robicie z siebie takie posmiewsko gorzej niż z klaunów więc proszę was oto abyście nie robili nalotów na cyrki w polsce ani w europie tylu jest ludzi którzyżletraktója zwierzęta zaintersujcie się ty nie cyrkiem z powarzaniem maciej osiejewski
~maciek243(2007-06-11)

maciek243...wiesz co pośmiewisko to ty z siebie teraz zrobiles...poporstu żal mi takich ludzi jak Ty gdyż jestescie bez serca. Nie widzicie jak cierpia te piekne istoty. Masz racje ze wielu jets ludzi co zle traktuja zwierzeta ale cyrki sa jeszcze gorsze ja to wiem bo bylam swiedkiem znecania sie nad zwierzetami w cyrku wiec prosze Cie zastanow sie nad tym co piszesz... co do artykulu do przyznaje Wam racje
~Silke(2007-09-17)

witam ciebie niewiem jak masz na imię ale niezgadzam sie z tobą . robicie naloty na cyrki w polsce i w europie palicie namoty wybijacie szyby wozach cyrkowych . ja jestem od 10 lat artysta cyrkowym i mam przekonanie nie nietrzeba wszystko siła i nienawiścią my cyrkowcy nienawidzimy was a wy nas ale niewszystko siła jesteśmy jednym narodem prawda . w każdej chwili możecie do nas podejści pogadac wymienic nawet opinie miedzy sobą. ale widzę ze niemorzemy sie dogadać. maciej osiejewski
~maciek243(2008-01-17)

Witaj Silke wiesz byłem świadkiem jednej sceny jaką odegraliście przed przedstawieniem cyrkowym w Grójcu Cyrku Wielki w roku 2000. Powybijane szyby w wozach cyrkowych darcie biletów ludzia którzy zakupili je przed przedstwieniem... czy możesz podac przykłady cyrków, gdzie były tak źle traktowane zwierzęta ( zdjęcia, opinie lekarzy wetrynarii itp ) Ja też w brew pozorą jestem za kontrolami jak traktowane są zwierzęta - to tez artyści. Jeżli zobaczysz taką sytuację proszę o kontakt.
~maciek243(2008-01-17)

Jestem za tym, że nie powinno się tak traktować zwierząt. maciek243 może masz przekonania jakie masz ale uszanuj też zdanie innych. Niektórzy widzieli cierpienie zwierząt i dlatego robią coś w slusznej sprawie. Jeśli ty uważasz, ze to przesada to siedź se w domu przed telewizorem a inni niech protestują. Protestują ci co mają serce. Jeśli ty uważasz, że to w porządku to spoko. Masz swoje zdanie.
~karotka8888(2009-04-22)

Moim zdaniem zabijanie jakichkolwiek zwierząt jest ogromną zbrodnią i jestem temu jak najbardziej przeciwna.. A fok nie jest wcale tak dużo. Chociaż w 1970 roku ich ilość potroiła się trzykrotnie to w latach 1950-1970, z powodu nadmiernych i niekontrolowanych polowań, ich populacja zmalała o 66%..Tak więc całkowicie popieram OPZ. Mam 13 lat ale wiem kim będę w przyszłości. Będę obrońcą praw zwierząt..I mam nadzieję że do czasu kiedy będę mogła już pracować zaprzestanie się zabijania fok..
~Dorkaa016(2009-06-12)

STOP mordowaniu zwierząt !!! Ludzie to potwory !!!
~HWDP(2010-09-28)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii