Co dalej z wybitym ptactwem?


Co dalej z wybitym ptactwem?: artykuł nr 2079

2006-03-09 07:35:12 Prasa

Osiem zakładów w Polsce może prowadzić utylizację ptaków padłych na ptasią grypę. Koszt takiego zabiegu to około 50 groszy za kilogram; jeden zakład - w zależności od wielkości - może unieszkodliwić od kilkudziesięciu do nawet dwustu ton padliny na dobę.
Ale do masowego uboju ptactwa szykuje się także Francja – zwierzęta zostaną wybite, jeśli ptasia grypa rozszerzy się na kolejne gospodarstwa rolne. W gotowości czekają 18-metrowe ciężarówki, w których mają być uśmiercane ptaki.

Przeciętnie – jak donosi korespondent RMF – w ciągu godziny zakład utylizacyjny może zabić nawet do 5 tys. ptaków. W razie potrzeby ptactwo uśmiercane jest dwutlenkiem węgla, a kaczki, które potrafią na dłuższy czas wstrzymać oddech – są porażane prądem. Potem wszystkie ptaki będą palone. Po każdej interwencji pracownicy zakładów będą brali prysznic, a ich skafandry zostaną odkażone. Dezynfekcji mają być poddane także samochody.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2079

co prosze cytat.. razie potrzeby ptactwo uśmiercane jest dwutlenkiem węgla, a kaczki, które potrafią na dłuższy czas wstrzymać oddech – są porażane prądem. czy wy niemacie serca myslicie tylko o własnych dupach przepraszam za wyrazenie ale jak wy mozecie tak myslec o zwietrzetach. czy wy niewidzicie to są znaki od boga on ma racje człowiek to okropne stworzenie .....
~Adka(2008-10-04)

Twój komentarzWybrane wiadomości z prasy