Radykalni obrońcy praw zwierząt w więzieniu


Radykalni obrońcy praw zwierząt w więzieniu: artykuł nr 2472

2006-05-12 09:15:47 Ekologia

Na 40 lat więzienia zostało skazanych czterech radykalnych obrońców zwierząt z Wielkiej Brytanii. Skazano ich za sposób prowadzenia kampanii przeciwko rodzinie, która hodowała zwierzęta i przekazywała je naukowym laboratoriom. Zaczęło się od stosunkowo niegroźnych pikiet. Wkrótce potem przyszła pora na szantaże i groźby skierowane przeciwko pracownikom farmy. Było też włamanie podczas, którego wypuszczono na wolność ponad 600 morskich świnek. W październiku 2004 roku czwórka skazanych dopuściła się czyny, który wstrząsnął cała Wielką Brytanią i w znacznym stopniu zmienił podejście społeczeństwa do radykalnych bojówek stających w obronie zwierząt.

Z rodzinnego grobowca państwa Hall wykradziono ciało krewnej właścicielki hodowli. Jej szczątki znaleziono dopiero przed tygodniem.
BR> Sędzia prowadzący rozprawę podkreślił, że każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów, ale podobni ekstremiści będą ścigani i pociągani do odpowiedzialności.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2472

nie potępiam tych ludzi-piszę o obrońcach, każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny, właśnie przyjechał mój brat ze Szkocji, pracuje na farmie. Nie mogę dojść do siebie po jego opowieściach jak tam traktuje się zwierzęta, konkretnie krowy. Mówił mi-to jest biznes tam nie ma sentymentów nikt nie będzie leczył tych zwierząt bo to tylko straty. Najgorsza była opowieść o tym jak w ubojniach przed zabiciem zwierzęcia dla zabawy np obcinają nogi.SZOK NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ TAKIE ZCHAMIENIE!!!!
~malgo70(2007-12-14)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii