9 tys. gatunków zagrożonych roślin - w ogrodach botanicznych


9 tys. gatunków zagrożonych roślin - w ogrodach botanicznych: artykuł nr 283

2005-01-24 06:00:00 Botanika

Około jedną czwartą roślin, uznanych za zagrożone w naturze wymarciem, hoduje się w ogrodach botanicznych na świecie - wynika z badań Botanic Gardens Conservation International, o czym informuje strona internetowa organizacji.

Ogłoszono wyniki dwuletniego badania prowadzonego przez ekspertów Botanic Gardens Conservation International, organizacji skupiającej ogrody botaniczne na świecie i działającej na ich rzecz.

Okazuje się, że około 9 tys. zagrożonych gatunków roślin rośnie w rozsianych po całym świecie ogrodach botanicznych. Utworzona w 1997 r. przez Światową Unię Ochrony Przyrody Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych, objęła 34 tys. gatunków roślin.

Szacuje się jednak, że poważne zagrożenie wymarciem może dotyczyć nawet 100 tys. roślin. Grożą im przede wszystkim niszczenie miejsc, w których rośliny występują oraz globalne zmiany klimatu.

Źródło: PAP/Onet.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 283

jakoś niespecjalnie na temat przydałoby sie tak bardziej konkretnie ten temat rozwinąć. trzeba by troe tych gatunków tu opisać tych jbardziej zagrożonych jeszcze nie jest tak do końca dobrze w ocenie strona jest 4/10 ..... powinno być troche bardziej na o tych gatunkach napisać i bedzie ok...XDXDXD
~kicia Ocena artykułu: 2(2009-06-04)

jejuniu! jeszcze nigdy nie widziałam tak głupiej strony!
Nazywa się 9 tys. gatu... a żadnego nie podaliście!
~rex(2010-01-04)

Twój komentarzWybrane wiadomości z botaniki