Kalifornia rozważa zakaz sprzedaży sklonowanych zwierząt


Kalifornia rozważa zakaz sprzedaży sklonowanych zwierząt: artykuł nr 332

2005-02-12 16:45:11 Biotechnologia

Jeden z kalifornijskich polityków obiecał wprowadzenie w tym stanie, jeszcze tym tygodniu, zakazu sprzedaży sklonowanych zwierząt. Położyłoby to kres planom firmy, która chce produkować repliki domowych ulubieńców.

Propozycja polityka wiąże się z faktem, że w grudniu firma Genetic Savings and Clone z Sausalito ogłosiła, że za sklonowanie kota życzy sobie 50 tysięcy dolarów. Poinformowała też, że już sklonowała kociaka dla klientki z Teksasu. Kotka nazwano imieniem Mały Nicky na pamiątkę kocura, którego jest klonem.

Zakaz taki jest potrzebny, ponieważ technologia klonowania nie jest objęta przepisami, a z drugiej strony schroniska dla zwierząt są przepełnione i wprost pękają w szwach - mówi i dodaje -"Nie będziemy zakazywać badań naukowych, zabronimy po prostu wykorzystywania ludzi". KLM

Źródło: PAP Nauka w Polsce 11 lutego 2005
www.nauakawpolsce.pap.pl

reo

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 332

To oczywiste ,że tak zrobili ! Ludzie wolą psy rasowe piękne jak róża (itp.)ale czy to dobre? Większość ludzi nie potrafi wychować nawet jednego pieska lub kotka.A w tedy niewiadomo co lepsze śmierć (zwierzaka)czy dać go do schroniska ,w którym niema miejsc a niektóre psinki i kotki umierają w nim bo nikt niema serca!! Dlatego pomyśl co wolisz psa za tysiące czy dać radość jakiemuś kundelkowi ,który zaraz po powrocie do domu zacznie się cieszyć jakby niewiadomo co się stało!!!!!
~Pik Ocena artykułu: 5(2007-10-26)

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii