Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce


Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce: artykuł nr 4027

2007-01-08 08:22:19 Ekologia

Większość Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce, a połowa gotowa jest obok niej zamieszkać. Dlaczego? Boimy się szantażu energetycznego Moskwy - napisała gazeta.pl. Pierwsza polska elektrownia ma powstać pomiędzy 2015 a 2020. Nie wiadomo jeszcze gdzie, bo choć wstępne przymiarki dotyczą Pomorza, to zdaniem specjalistów za 15 lat przydałaby się np. w okolicach Bełchatowa.

Zdaniem Państwowej Agencji Atomistyki rośnie poparcie dla budowy takich elektrowni. Agencja bada je od ponad 20 lat. Ostatnie, grudniowe badanie (przeprowadził je Pentor) upubliczniła tuż przed świętami. Wynika z niego, że ponad 60 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej. Aż 48 proc. gotowa jest zgodzić się, by powstała obok ich domu!

Źródło: wnp.pl(fr.)/gazeta.pl

 

Zobacz też:

  • Polska elektrownia atomowa na Litwie? - Polska chce uczestniczyć w budowie nowej elektrowni jądrowej w Ignalinie na Litwie - donosi Gazeta Wyborcza. Polska jako inwestor i jej współwłaściciel ...
  • Powstanie druga elektrownia atomowa - Władze Bułgarii podjęły w czwartek ostateczną decyzję o budowie drugiej elektrowni atomowej. Powstanie ona w naddunajskim mieście Belene, a jej uruchomienie ...
  • Bez atomu ani rusz - Eksperci nie mają wątpliwości – musimy wybudować elektrownię atomową. Niestety, to, co ekologiczne, nie zawsze jest tanie. Gdyby wybudować za te same ...
  • Rozmowy dot. budowy elektrowni jądrowej na Litwie trwają - Jak podaje serwis Money.pl jeszcze w grudniu może zapaść decyzja o wspólnej budowie elektrowni jądrowej przez Polskę i Litwę.
  • Nadchodzi era energetyki jądrowej - Wielu naukowców jest przekonanych, że energetyka atomowa to nie kwestia wyboru, ale jedyna słuszna droga. Wielka debata właśnie się rozpoczęła.
  • Przybywa elektrowni atomowych - W grudniu Czesi podejmą decyzję, gdzie wybudować nową elektrownię atomową. Nasi południowi sąsiedzi to kolejne państwo, które stawia na siłownie jądrowe.

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4027

co wolelibyscie miec za oknem elektrownie jadrowa czy taka ktora spala wegiel? moim zdaniem jedna i druga ma plusy i minusy i gdybym mogla wybierac to wole jadrowa, bo jest bardziej przyjazna srodowisku, a zastosowanie nowych technologii sprwai ze bedzie bezpieczniejsza dla fauny i flory swiata..
~effa(2007-01-14)

zgadzam sie tez wolalbym miec elektrownie jadrowa, n ie zanieczyszca tak srodowiska i napewno bedziemy mieli wtedy czystsze powietrze wokol domu niz przy elektroni weglowej
~wswojtek Ocena artykułu: 5(2009-04-06)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii