Zmiany klimatyczne i fala uchodźców


Zmiany klimatyczne i fala uchodźców: artykuł nr 4560

2007-05-14 10:01:43 Ekologia

Zmiany klimatyczne do 2050 roku doprowadzą do wielkiej fali uchodźców. Około miliarda osób może zmienić swe miejsce zamieszkania w związku z brakiem wody i spadkiem plonów w niektórych rejonach świata. Migracje mogą stać się przyczyną nowych wojen - informuje RMF FM.

Opublikowany właśnie raport czołowej organizacji charytatywnej "Christian Aid" postuluje, by kraje, które emitują do atmosfery największą ilość gazów cieplarnianych, wzięły na siebie ciężar pomocy najbiedniejszym, którzy staną się pierwszymi ofiarami ocieplenia klimatu. Jeśli takie działania nie zostaną podjęte - głosi raport - liczba uchodźców może sięgnąć miliarda już w 2050 roku.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4560

Winna jest Polska! To nasze eletrownie trują cały świat! Jestem za zamknięciem wszystkich eletrowni na węgiel w Polsce! Powinniśmy stawiać jednie eletrownie wiatrowe i ogniwa na dachach domów i bloków w całej Polsce! Ustawowo powinien być nakaz montowania ogniw na dachach. Przeciętny Kowalski chce mieć prąd to niech montuje ogniwa albo małe wiatraki!
~YOO(2007-05-14)

Montowanie ogniw słonecznych na dachach domów jest drogie i nieopłacalne w Polsce. Elektrownie wiatrowe to co innego, ale zawsze pojawia się problem: pieniądze. Lepiej byłoby znaleść rozwiązanie tego problemu niż winić nasz (i tak już kulejący) kraj.
~Szary liść Ocena artykułu: 4(2007-05-14)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii