Nasze portale: Kraków | LEKOPTEKA | Wrocław | Poznań

   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |
spływy kajakowe, kajaki, mazury

Festiwal Nauki w Warszawie 2010: Zapisy na niektóre imprezy

2010-09-08 02:10:27   Ciekawostki

162 różne lekcje festiwalowe dla szkół, Noc badacza, Wieczór z astronomią, zabawy na Zamku Królewskim - na te wydarzenia Festiwalu Nauki w Warszawie nie będzie można się dostać bez wcześniejszej rezerwacji. Zapisy na niektóre z nich już się zaczęły, a na inne - rozpoczną się lada dzień.

Już teraz można rezerwować miejsca na imprezy organizowane przez Gabinet Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją obecność można potwierdzić na wykładach i prezentacjach dzieł sztuki poświęconych pokazom fajerwerków i świętowaniu na polskich dworach. Można się też zapisać na warsztaty "Poszukiwacze zamkowych skarbów - podchody edukacyjne" w Zamku Królewskim czy na "Zabawkowe kino".
Natomiast 10 września w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów UW będą wydawane zaproszenia na wszystkie lekcje festiwalowe. Jeśli zostaną wolne lekcje, udział w nich będzie można zarezerwować telefonicznie od 13 września. Jedna osoba, na podstawie pisemnego zgłoszenia, może dokonać rezerwacji na najwyżej dwie lekcje.

Lekcje festiwalowe będą przeznaczone dla zorganizowanych, około 30-osobowych grup ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród 162 różnych lekcji festiwalowych znajdą się m.in. wykłady dla uczniów podstawówki o zachowaniu kotów, mobilnych robotach czy porozumiewaniu się nietoperzy. Gimnazjaliści będą mogli posłuchać o paradoksach matematycznych, zobaczyć symulacje gojenia ran i zarastania złamań kości albo dowiedzieć się, czy maszyny mogą być inteligentne.

Od 13 września będzie się można zapisać m.in. na "Wieczór z astronomią" w obserwatorium w Ostrowiku, na wykłady "O Leonardzie przy poezji i muzyce" w Zamku Królewskim, na pokazy o powietrzu i matematycznym myśleniu i na "Noc badacza" w Laboratorium Psychologii Porównawczej Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa.

W poniedziałek zaczną się także zapisy na pokazy "Fizyka dla przedszkolaków", warsztaty o maszynach liczących, czy na wykład o gazie łupkowym.

Wejściówki na degustację żywności ekologicznej będzie zaś można odebrać 16 i 17 września.

Na niektóre wykłady będzie można zdobyć rezerwację na kilka godzin przed samym wydarzeniem, np. na wykład o Zjawisku Halla czy o świetle laserowym.

Na szczęście na większość festiwalowych imprez miejsc nie trzeba będzie rezerwować. Festiwalu Nauki w Warszawie potrwa od 18 a 26 września.

Więcej informacji o tym, jak zarezerwować miejsca na poszczególne imprezy można znaleźć tutaj.


Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce


Portal Festiwale Nauki




Tagi: Festiwal Nauki w Warszawie 2010 Warszawski Festiwal Nauki Festiwal Nauki w Warszawie program warszawskiego Festiwalu Nauki zdjęcia z warszawskiego Festiwal Nauki portal Festiwal Nauki portal Festiwal Nauki w Warszawie forum Festiwal Nauki w Warszawie Festiwal Nauki w Warszawie w prasie artykuły o Festiwalu Nauki w Warszawie



Komentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczne



Twoje imię lub nick 
Twój komentarz





Ostatnie wiadomości

Spożywanie oliwy z oliwek może przeciwdziałać zachorowaniom na nowotwory

Zawarte w popularnej yerba mate substancje wywołują obumieranie komórek raka jelita grubego

Określone warianty genów mogą mieć związek ze skłonnością do przestępstw

Pół roślina, pół zwierzę

Zjawisko zwane La Nina może się przyczyniać do występowania pandemii grypy

Rozmiar i kolor naczyń ma znaczenie przy odchudzaniu

Niedobór snu wpływa na wzrost apetytu