W Kawiarni Naukowej BiotechCafe o klonowaniu zwierząt


W Kawiarni Naukowej BiotechCafe o klonowaniu zwierząt: artykuł nr 49046

2011-02-23 13:26:14 Biotechnologia

O klonowaniu zwierząt, a w szczególności o technicznych możliwościach przywrócenia do życia wymarłych gatunków takich jak mamuty oraz o polskim projekcie restytucji tura - przodka bydła domowego - opowie 28 lutego w warszawskiej kawiarni naukowej BiotechCafe prof. Jacek Modliński z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN.

Jak i po co klonuje się zwierzęta? Czy dysponując dzisiejszymi technikami biotechnolodzy już wkrótce sklonują dawno wymarłego mamuta? Czy dzięki pracom polskich biotechnologów tury znów opanują puszcze? Czy klonowanie to dobry sposób na zachowanie ginących gatunków zwierząt? Czy można zamówić sobie klonowanie domowego ulubieńca? W jaki sposób klonowanie zwierząt może pomóc ludziom oczekującym na transplantację narządów?

Na te i podobne pytania postara się odpowiedzieć prof. Jacek Modliński, kierownik Zakładu Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Jastrzębcu. Prof. Modliński od lat siedemdziesiątych zajmuje się problemami związanymi z klonowaniem ssaków i embriologią eksperymentalną ssaków. Jest również m. in. członkiem Komitetu Biotechnologii Rozrodu Zwierząt PAN oraz przewodniczącym Rady Naukowej Polskiej Fundacji Odtworzenia Tura.

Początek spotkania o godz. 18.00 w kawiarni Francuska30,
ul. Francuska 30, Saska Kępa,Warszawa.
Więcej informacji: http://www.biotechcafe.pl

BiotechCafe o klonowaniu zwierząt
_______________
BiotechCafe to kawiarnia naukowa poświęcona dyskusjom o biotechnologii i jej znaczeniu w naszym życiu.
Celem BiotechCafe jest popularyzacja biotechnologii, biochemii, biomedycyny i bionauk . Działa ona non-profit jako inicjatywa doktorantów z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Poprzez cykl wykładów i dyskusji prowadzonych przez zaproszonych prelegentów można zaznajomić się z osiągnięciami biotechnologii, dzięki którym nasze życie zmieniło się na lepsze.


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii