Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

W Kawiarni Naukowej BiotechCafe o klonowaniu zwierząt

2011-02-23 13:26:14   Biotechnologia

O klonowaniu zwierząt, a w szczególności o technicznych możliwościach przywrócenia do życia wymarłych gatunków takich jak mamuty oraz o polskim projekcie restytucji tura - przodka bydła domowego - opowie 28 lutego w warszawskiej kawiarni naukowej BiotechCafe prof. Jacek Modliński z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN.

Jak i po co klonuje się zwierzęta? Czy dysponując dzisiejszymi technikami biotechnolodzy już wkrótce sklonują dawno wymarłego mamuta? Czy dzięki pracom polskich biotechnologów tury znów opanują puszcze? Czy klonowanie to dobry sposób na zachowanie ginących gatunków zwierząt? Czy można zamówić sobie klonowanie domowego ulubieńca? W jaki sposób klonowanie zwierząt może pomóc ludziom oczekującym na transplantację narządów?

Na te i podobne pytania postara się odpowiedzieć prof. Jacek Modliński, kierownik Zakładu Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Jastrzębcu. Prof. Modliński od lat siedemdziesiątych zajmuje się problemami związanymi z klonowaniem ssaków i embriologią eksperymentalną ssaków. Jest również m. in. członkiem Komitetu Biotechnologii Rozrodu Zwierząt PAN oraz przewodniczącym Rady Naukowej Polskiej Fundacji Odtworzenia Tura.

Początek spotkania o godz. 18.00 w kawiarni Francuska30,
ul. Francuska 30, Saska Kępa,Warszawa.
Więcej informacji: http://www.biotechcafe.pl

BiotechCafe o klonowaniu zwierząt
_______________
BiotechCafe to kawiarnia naukowa poświęcona dyskusjom o biotechnologii i jej znaczeniu w naszym życiu.
Celem BiotechCafe jest popularyzacja biotechnologii, biochemii, biomedycyny i bionauk . Działa ona non-profit jako inicjatywa doktorantów z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Poprzez cykl wykładów i dyskusji prowadzonych przez zaproszonych prelegentów można zaznajomić się z osiągnięciami biotechnologii, dzięki którym nasze życie zmieniło się na lepsze.
Tagi: klonowanie metody klonowania BiotechCafe Jacek Modliński klonowanie zwierząt sklonowane zwierzęta mamuty klonowanie mamutów PAN embriologia ssaki turKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczne

    wstęp jest platny?
~platny?(2011-02-23)

    spotkania nie mają nic wspólnego z ekologicznym bełkotem?
byłam już na podobnym spotkaniu na którym straszono mnie
biotechnologią

~monia(2011-02-23)

    Sam wstęp jest naturalnie bezpłatny. Jako że miejscem wykładu jest kawiarnia, można na miejscu zamówić kawę, herbatę, ciastko i wsłuchać się w treść prezentacji :) To nasz pierwszy wykład poza murami instytutu.

@monia
Naszym celem jest rzeczowa dyskusja (zachęcamy do zadawania wielu pytań!) oparta o naukowe fakty. Nie stronimy również od poruszania kwestii bioetycznych związanych ze współczesną biotechnologią. Informacje zawsze jednak pochodzą od profesjonalistów w swoim fachu.

~biotechcafe(2011-02-23)Twoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie