Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Ogólnopolski konkurs o bioróżnorodności - Nie znikaj

2011-02-23 13:58:55   Ekologia

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie o bioróżnorodności pt. Nie znikaj.

Dzięki udziałowi w konkursie poprzedzonym szkoleniem pogłębią Państwo wiedzę i udoskonalą warsztat dydaktyczny. Udział uczniów w konkursie może stanowić podstawę do zrealizowania projektu edukacyjnego, co jest szczególnie istotne w przypadku gimnazjów.

Każdy nauczyciel z województwa małopolskiego i śląskiego uczestniczący we wstępnym szkoleniu otrzyma materiały potrzebne do realizacji warsztatów, w tym atrakcyjną tematyczną grę planszową oraz zbiór scenariuszy zajęć (do wyboru jeden z terminów szkolenia).


Terminy szkoleń woj. małopolskie:


Terminy szkoleń woj. śląskie:


Uwaga: dla nauczycieli z Zabrza, odrębne szkolenie odbędzie się w kwietniu 2011r.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt i zgłaszanie się do dn. 2 marca 2011r. Liczba miejsc jest ograniczona.


Szkolenie, na które Państwa zapraszamy będzie trwało około 5 godzin lekcyjnych, zróżnicowanych w tempie i metodzie zajęć, z przerwami kawowymi. Przewidujemy, że w każdym szkoleniu udział weźmie ok. 18-20 nauczycieli.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

Ogólnopolski konkurs pt. Nie znikaj przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół. Jego celem jest pogłębienie wiedzy nt. bioróżnorodności i zagrożeń związanych z jej utratą oraz nt. wymierania gatunków i przyczyn gwałtownego nasilenia się tego zjawiska w ostatnich stuleciach. Chcemy zachęcać do takich działań i wyborów w codziennym życiu, które mogłyby spowalniać ten proces. W trosce o wysoką jakość merytoryczną projekt składać się będzie z dwóch etapów: przygotowawczego, a następnie właściwego konkursu. W pierwszym etapie na obszarze całego kraju przeprowadzonych zostanie 45 szkoleń dla nauczycieli, następnie nauczyciele zrealizują w swoich szkołach warsztaty dla uczniów. Dopiero wtedy uczniowie przystąpią do konkursu polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w swojej miejscowości Marszu ginących gatunków oraz wykonaniu dowolną techniką plastyczną mapy świata z gatunkami zagrożonymi wyginięciem. Praca konkursowa składać się będzie z relacji z marszu zilustrowanej zdjęciami oraz skanu lub fotografii mapy.

Finał konkursu będzie miał miejsce w maju 2011 roku. Przyznanych zostanie 10 równorzędnych nagród. Nagrodzimy całą społeczność szkolną. Zwycięskim placówkom wręczymy fototapety o rozmiarach 18m2 przedstawiające plastyczną mapę świata. Będą one uatrakcyjniać wygląd sali lekcyjnej lub szkolnego korytarza, a zarazem pełnić funkcje edukacyjne.

Szczegóły, w tym regulamin konkursu, znajdują się na stronie internetowej projektu pod adresem bioroznorodnosc.edu.pl. Projekt zdobył honorowy patronat Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu e-mailem lub telefonicznie:
Formularz zgłoszeniowy odpowiedni dla każdego województwa prosimy wysyłać e-mailem.Tagi: Nie znikaj Konkurs Nie znikaj wyniki konkursu Nie znikaj Marszu ginących gatunków konkurs o bioróżnorodności bioróżnorodnośćKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

Projekt Natura 2000 - Pozytywna Inspiracja

Kolejna V edycja przyrodniczych spacerów po Krakowie!

Ekokrok z Fundacją Roca - głosowanie na najlepsze filmy Festiwalu We ART Water

Konkurs: Dobry dla przyrody, dobry dla ciebie

Konkurs Bądźmy klimatyczni 2014

Przychylmy Pszczołom Nieba czyli 100 hoteli dla pszczół

Wystarczy, by stwierdzić, że okolica ma dużą wartość ekologiczną