Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ - Jedyna taka szkoła w Europie Centralnej

2013-06-04 09:00:59   Ciekawostki

Firma Delta OpticaL, producent i dostawca sprzętu optycznego, zaprasza wszystkich aktualnych i przyszłych miłośników mikroskopii optycznej powyżej 12 roku życia do udziału w Letniej Szkole Mikroskopii Optycznej, która będzie się odbywać w ramach corocznej imprezy-zlotu miłośników astronomii ASTROSHOW 2013.

Impreza odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 1 września 2013 w miejscowości Spała nad Pilicą.

 

LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ 2013

Planowane są dwie grupy – grupa dorosłych i młodzieżowa.
Grupa dorosłych jest przeznaczona głównie dla nauczycieli, pracowników akademickich, lekarzy weterynarii i zaawansowanych miłośników mikroskopii optycznej. Grupa młodzieżowa (12-17 lat) - dla miłośników mikroskopii optycznej i przyszłych laureatów olimpiady biologicznej, przyszłych i obecnych studentów nauk medycznych i weterynaryjnych, wydziałów nauk biologicznych i innych, gdzie wykorzystywane są mikroskopy.

Poszczególne ćwiczenia i zadania będą dopasowane do wiedzy posiadanej przez konkretnego uczestnika. Na wykładach i praktycznych zajęciach Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej uczestnicy zapoznają się z historią mikroskopii, dowiedzą się o interesujących badaczach, którzy wykorzystywali mikroskop; poznają budowę różnych mikroskopów i ich parametry, pójdą na badawczą wyprawę eksploracyjną do lasu w poszukiwaniu interesujących okazów, wybiorą się na dzienne i nocne łowy owadów i pajęczaków, będą łowić zooplankton i fitoplankton w pobliskiej rzece, zapoznają się z życiem okrzemek, nauczą przygotowania stałego preparatu okrzemkowego.

Każde stanowisko badawcze będzie wyposażone w mikroskop biologiczny Delta Optical Genetic Pro Bino USB, DO Evolution 100 TP LED lub DO Evolution 300LED, mikroskop stereoskopowy Delta Optical SZ-450T lub DO SZ630T z zamocowaną kamerą oraz podręczny mikroskop cyfrowy Delta Optical SMART 2MP.

Do użytku uczestników będą również inne mikroskopy badawcze, wykorzystywane w uczelniach i ośrodkach badawczych specjalistyczne mikroskopy metalograficzne, odwrócone, fluorescencyjne, polaryzacyjne i inne oferowane przez firmę Delta Optical.

Pierwszy dzień będzie poświęcony różnym kamerom mikroskopowym, ich ocenie, nauka obsługi z wykorzystaniem wszystkich funkcji oprogramowania kamery. Drugiego dnia uczestnicy będą rejestrować obrazy trójwymiarowe z wykorzystaniem oprogramowania Helicon Focus Pro x64.

Firma zaprasza także do zgłaszania swoich życzeń i postulatów, które postara się w miarę możliwości spełnić. Jeżeli chciałbyś podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, należy zgłosić temat oraz skrót pracy, aby można było umieścić informację w programie.

Ze względu na konieczność przygotowania stanowisk badawczych ilość miejsc jest ograniczona. Wypełniając zgłoszenie na ASTROSHOW należy bezwzględnie w uwadze zaznaczyć LETNIA SZKOŁA MIKROSKOPII OPTYCZNEJ.

Zalecane by każdy z uczestników posiadał swój laptop do którego będzie można wgrać odpowiednie oprogramowanie, aparat fotograficzny do rejestracji wydarzeń i ciekawych obiektów makro. Właściciel lustrzanek będą mogli podłączyć przetestować aparat fotograficzny podłączony do różnych modeli mikroskopów i ocenić jakość uzyskanych obrazów mikroskopowych.

Zgłoszenia i wpłaty należy przysyłać do 30 czerwca 2013.


Szczegółowe informacje, regulamin, koszty: http://astroshow.deltaoptical.pl/
 

Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji, pełna relacja na stronie: http://astroshow2012.deltaoptical.pl/Relacja_LSMO.php

Mikroskopy optyczne przygotowane do warsztatów (mikroskop)
Mikroskopy przygotowane do warsztatów

Warsztaty mikroskopowe - używanie mikroskopów

Warsztaty mikroskopowe

Prezentacja mikroskopu odwróconego - mikroskop odwrócony
Prezentacja mikroskopu odwróconego

Wykorzystanie mikroskopu Genetic Pro w warunkach polowych - wbudowany akumulator
Wykorzystanie mikroskopu Genetic Pro w warunkach polowych - wbudowany akumulator


Więcej zdjęć na stronie: http://astroshow2012.deltaoptical.pl/Relacja_LSMO.phpTagi: Letnia Szkoła Mikroskopii mikroskopia mikroskopy warsztaty mikroskopowe kurs mikroskopowy obsługa mikroskopuKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

Galeria Festynu Nauki w Krakowie 2014 - dzień pierwszy

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU NAUKI W KRAKOWIE

Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce!

Dzisiaj pierwszy dzień Festiwalu Nauki w Krakowie 2014

BIOLOG.PL zaprasza na XIV OGÓLNOPOLSKIE DNI OWADA

Konkurs: Pies w wielkim mieście

Festiwal Nauki w Krakowie 2014: BEZPŁATNY WSTĘP DO TRZECH KRAKOWSKICH MUZEÓW