Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Koncert Teatru Stygmator z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE w ramach Święta Ogrodów

2008-06-11 02:15:55   Botanika

Teatr Stygmator w stałym cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE prezentuje utwory poetyckie w teatralnej konwencji, łącząc słowo z muzyką, fotografią, malarstwem, działaniami aktorskimi i innymi w niecodziennej oprawie natury i starych wnętrz, stwarzając niepowtarzalne interpretacje poetyckiego słowa z innymi sztukami.

(...) gdy podczas rozmów przelatywały ptaki, my byliśmy gdzieś przez chwilę, w zupełnie innej części
poetyckiego kosmosu. I nawet gdy wybiła godzina kresu spotkania, nadal pozostaliśmy we wnętrzu tej nieokreślonej, poetyckiej aury. Jakby czas położył się w niemym zdrętwieniu, tracąc dech, podczas gdy my delektowaliśmy się darami natury i winem. Promienie tym razem w lekkiej, niezobowiązującej rozmowie pomiędzy poetami i publicznością zbiegały się i wyczerpywały w jednym ognisku.


W tak niezwykły sposób Katarzyna Piekut opisuje swoje wrażenia z programów autorskich Violetty Zygmunt na stronach Tygodnika Medialnego "media.fm.net" - z cyklu POEZJA I MUZYKA W OGRODZIE.
Słowa na tyle zachęcające i poruszające naszą wyobraźnię, że na pewno warto wybrać się w najbliższą sobotę tj. 14-go czerwca 2008 roku, godz. 20.00 do "Krainy Wiecznych Zauroczeń".

W programie:

muzyka instrumentalna i piosenka poetycka w wykonaniu Zespołu Noro Lim w skladzie: Ewa Akšamović (wokal, teksty), Rafał Alickii (fortepian, kompozycje, aranżacje), Magdalena Ślósarz (skrzypce), Kamila Kulka (skrzypce), Magdalena Górecka (wiolonczela), Małgorzata Górecka (flet poprzeczny),
spotkanie z poetami wybitnymi i osobnymi. Swoje wiersze czytać będą: Józef Kurylak, Anna Wojnarska-Maińska, Alicja Zemanek, Bogusław Żurakowski.

Wiersze Jerzego S. Fronczka w interpretacji Jakuba Kosiniaka.
Słowo o poezji i muzyce - sztukach zakorzenionych w ogrodach powie Wojciech Ligęza.
Scenariusz i prowadzenie Violetta Zygmunt.

Pochłonięci codziennością, pracą, hałasem miasta, zabiegani... zatrzymajmy się ... przysiądźmy pod drzewem, w słuchajmy się w rytm natury w jej zapachy i kolory, powiększmy krąg miłośników poezji i przyrody. Teatr Stygmator i Ogród Botaniczny UJ w Krakowie serdecznie zapraszają..

/.../ jest takie morze
ogród uzdrowienia
gdzie powraca życie twojej
jedynej łodzi
i nabiera blasku sen o nowych
lądach
A. Zemanek (fragment wiersza "Jest takie miejsce")

 
Komentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

Pędy potrzebne do badań genetycznych i klonowania drzewa pobrali z ok. 700-letniego dębu Bartek

Spadek bogactwa gatunkowego roślin a nadmiar fosforu

Zwalczanie barszczu Sosnowskiego

Zagadka fizjologii roślin

Konkurs fotograficzny: Drzewa sercem malowane

Kwiaty derenia kanadyjskiego otwierają się w czasie krótszym niż pół milisekundy

Nowy sposób na wydłużenie trwałości choinki