XII Festiwal Nauki w Warszawie


XII Festiwal Nauki w Warszawie: artykuł nr 5891

2008-09-20 18:42:54 Ciekawostki

Rozpoczął się XII Festiwal Nauki w Warszawie (FN). Największą w kraju imprezę popularyzującą naukę otworzyła debata pt. "Czy Polskę stać na brak ochrony klimatu. O ekonomii zmian klimatycznych", która odbyła się w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Festiwal potrwa do 28 września. W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięli m.in.: minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka, prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber i zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.

W ciągu 10 dni trwania Festiwalu odbędzie się w sumie ponad 500 imprez: wykładów, pokazów, prezentacji, warsztatów, wystaw, debat i paneli dyskusyjnych. Przygotuje je ponad 1000 naukowców ze 140 placówek naukowych i edukacyjnych stolicy (m.in.: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskiej Akademii Nauk, Centrum Nauki Kopernik oraz kilkunastu warszawskich muzeów).

W programie znajdą się imprezy poświęcone wszystkim dziedzinom wiedzy, m.in.: naukom ścisłym i humanistycznym, naukom o ziemi, technice i technologii, kulturze i sztuce, psychologii, życiu społecznemu i wielu innym.

Częścią wydarzenia będą, już tradycyjnie, Festiwal Nauki Małego Człowieka (adresowany do najmłodszych pasjonatów wiedzy), kluby młodzieżowe, lekcje festiwalowe oraz Festiwal Nauki w Jabłonnej. Dodatkową atrakcją ma być, przygotowana przez Ministerstwo Środowiska, ekspozycja poświęcona kwestii zmian klimatu. Dla zwiedzających jest ona dostępna od piątku, od godz. 12.00 do soboty (20 września), do godz. 15.00, w Auli Spadochronowej SGH.

Festiwalu Nauki 2008 zakończy się 28 września debatą pt. "Ziemia planeta ludzi". Szczegółowe informacje na temat FN oraz pełny program jego tegorocznej edycji znajdują się na stronie internetowej: www.festiwalnauki.edu.pl . Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny, choć, z powodu ograniczonej liczby miejsc, na niektóre będą wymagane zaproszenia.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek