Targi Ogrodnicze GARDENIA 2009


Targi Ogrodnicze GARDENIA 2009: artykuł nr 6118

2009-02-06 11:34:06 Botanika

W dniach 27.02 – 01.03. 2009 r. w Poznaniu po raz kolejny odbędą się Targi Ogrodnicze Gardenia. Na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zaprezentują blisko 100 nowości rynkowych, w tym m.in. materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę ogrodową, meble, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne. Będzie można również zobaczyć ekspozycje projektantów i twórców ogrodów.

Ważnym i niezwykle ciekawym wydarzeniem podczas najbliższej Gardenii będą pokazy florystyczne, których organizatorem, obok MTP, jest Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Bukiety, kompozycje i wiązanki przygotowywane na żywo przez znakomitych florystów to niewątpliwie atrakcja, którą warto zobaczyć.

Architekci krajobrazu będą mieli okazję uczestniczyć w seminarium „MIEJSKA SZTUKA OGRODOWA”, poświęconemu zieleni na osiedlach, a zorganizowanym przez Wydawnictwo Abrys i targi Gardenia.

Po raz drugi na targach ogrodniczych w Poznaniu zostanie rozstrzygnięty konkurs dla architektów krajobrazu pod hasłem „Zieleń w Mieście”, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

W sobotę i niedzielę (28.02-01.03.2009) targom będzie towarzyszył kiermasz ogrodniczy oraz kiermasz produktu regionalnego. Bilet wstępu w piątek będzie kosztował 15 PLN, natomiast w pozostałe dwa dni tylko 5 PLN.

Patronat branżowy nad targami Gardenia objęły Związek Szkółkarzy Polskich, Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

Szczegóły na www.gardenia.mtp.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6118

Twój komentarzWybrane wiadomości z botaniki