Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Tad Witkowicz na UJ - czyli o pomysłach na biznes, karierze za oceanem, zarabianiu milionów w branży high-tech

2009-09-30 21:58:01   Biotechnologia

12 października 2009r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się spotkanie z Tadem Witkowiczem – biznesmenem i jednym z najbogatszych polskich emigrantów, który na zaproszenie Rektora UJ wyjaśni „Jak pomysł przekształcić w biznes”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) oraz Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z.o.o. (CTTM).

Tad Witkowicz w 1964 r. wyjechał za ocean. Studiował fizykę w University of Toronto, w trakcie nauki uzyskał stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, stając się na rok studentem UJ. Studia w Kanadzie ukończył z wyróżnieniem. Rozpoczął karierę naukową, szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego prawdziwym powołaniem jest biznes. Stworzył i jako pierwszy Polak wprowadził na giełdę NASDAQ trzy firmy high-tech: Artel Communications, CrossCom oraz Adlex. Wszystkie sprzedał za dziesiątki milionów dolarów. Od kilku lat działa w Polsce jako Anioł Biznesu – inwestor, gotowy na ryzyko finansowania tzw. start-upów - firm dopiero powstających, czasem posiadających jedynie innowacyjny pomysł i biznesplan. „Wolę firmy rozwijane od zera, jeszcze bez utartych nawyków. Są ciekawsze i więcej się na nich zarabia” - mówi Witkowicz.

Inwestuje w szkolenie młodych przedsiębiorców, pisze artykuły, poradnik dla planujących założyć własną firmę, sam nazywa się „entuzjastą przedsiębiorczości”. Na podstawie osobistych doświadczeń pokazuje przyszłym biznesmenom, że sukces jest w zasięgu zwykłych ludzi. „Będę szczęśliwy – deklaruje - jeśli uda mi się choć jednego młodego przedsiębiorczego człowieka zatrzymać nad Wisłą, tym bardziej, że po Wall Street czy Fifth Avenue można pospacerować w każdej chwili”. Witkowicz zachęca młodych do realizacji biznesowych marzeń, ostrzega jednak, że sam pomysł nie wystarczy,  to tylko pięć procent sukcesu. Pozostałe 95% to ciężka praca.

Wszystkich poszukujących biznesowej inspiracji, wiedzy z zakresu praktycznej przedsiębiorczości oraz możliwości finansowego wsparcia nowej firmy CITTRU i CTTMPT serdecznie zapraszają na spotkanie do Audytorium Maximum (12 października 2009 r., godz. 1430), w trakcie którego Tad Witkowicz odpowie również na pytania uczestników.

Więcej informacji: www.cittru.uj.edu.pl, www.ctt.krakow.plTagi: Tad Witkowicz biografia Tad Witkowicz CITTRU KrakówKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie