Wyniki Komisji Preselekcyjnej VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów: artykuł nr 6423
2009-10-07 22:20:47 Ciekawostki
Komisja Preselekcyjna VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów
Przyrodniczych im. Braci Wagów w składzie:
1. Sławomir Swerpel - przewodniczący, oceanograf, filmowiec
2. Piotr Roniewicz - geolog, autor programów telewizyjnych
3. Józef Wierzba - dziennikarz Telewizji Polskiej S.A Oddz. Białystok
4. Adam Radziszewski - filmoznawca
5. Joanna Wierzbicka - Rusiecka - reżyser
wybrała do finału 23 filmy.
(numery katalogowe podajemy w kolejności zgłoszeń, polskie tytuły -
robocze)
1.
Josephine Hamming
Go, Butterfly, Go!
Leć, Motylku, Leć! - (film był zakwalifikowany do finału V Festiwalu.
Jednak kaseta beta nadeszłą po Festiwalu.)70'
Holandia
3.
David Parer
Australia: Land of Parrots
Australia: Kraina Papug52'33''
Australia
5.
Vasili Sarana
The Return of the Musk Ox
Powrót Woła Piżmowego52'
Estonia
Rosja
6.
Sergiej Machow
Neighbours
Sąsiedzi2'40''
Białoruś
9.
Pavol Barabas
High Tatras - A Wilderness Frozen
in Time
Czarodziejskie Góry - Tatry Wysokie52'
Słowacja
Austria
11.
Aliasghar Rasouli
The Bird
Ptak7'23''
Iran
12.
Giuseppe Bucciarelli
Ahmed and the Return of the Arab
Phoenix
Ahmed i Powrót Ibisa Grzywiastego23'
Włochy
13.
Jan Haft
The Forest - Part One - Realm of
Shadows
Mityczny Las - część I - Królestwo Cienia43'30''
Niemcy
19.
Monique van den Broek
SAND, WIND, WATER
Piasek, Wiatr , Woda27'
Holandia
21.
Toshio Hashiba Sachiko Miyamoto
Galapagos -The Endangered Paradise
Galapagos - Niebezpieczny Raj49'
Japonia
22.
Gene Bernowsky
Hear the Buffalo
Usłyszeć Bizony22'
USA
25.
Martí Araňó Oller
Nature Alive
Żywa Natura19'30''
Hiszpania
28.
Lynne Richardson
Philip RichardsonAfrica's Dragon Mountains
Afryka Góry Smocze48'31''
Austria
29.
Klaus T. Steindl
Let it Snow
Pada Śnieg52'08''
Austria
38.
Jozef Safrany
My Africa - Serengeti, Ngorongoro
Moja Afryka - Serengeti, Ngorongoro15'
Węgry
41.
Beata Hyży-Czołpińska
Four Seasons of Wiktor Wolkow
Cztery Pory Roku Wiktora Wołkowa39'40''
Polska
43.
Sabine Ennulath
Stone in the Forest
Pod Kamieniem05'56''
Niemcy
49.
Tom Synnatzschke
The Caucasus
Kaukaz
Seria: Wild Russia44'28''
Niemcy
50.
Christian Baumeister
Kamchatka
Kamczatka
Seria: Wild Russia44'31''
Niemcy
54.
Henry M. Mix
The Far East
Daleki Wschód : Kraj Ussuryjski
Seria: Wild Russia44'35''
Niemcy
58.
Thomas Behrend
Polar Bear - Living on Thin Ice
Przygody Polarnych Misiów44'35''
Niemcy
61.
Marcin Bortkiewicz
Early Learning
Nauczanie Początkowe51'
Polska
64.
Heinz Greuling
Thomas WeidenbachThe Tibet Connection
Mordercy Tygrysów52'
Niemcy
Nadto do publicznych pokazów pozakonkursowych zakwalifikowano
następujące filmy:
7.
Eduard Iwanienko
Adoptive Children of Baikal
Przybrane Dzieci Bajkału (film pokazuje w sposób możliwie najbardziej
pełny florę i faunę oraz procesy przebiegające w Bajkale)'52
Rosja
8.
Mohammad Nami
Women of Dorfak
Kobiety Dorfaku (wspaniały dokument zrealizowany w 2006roku. Regulamin
dopuszcza do konkursu filmy zrealizowane najwcześniej w roku 2007.)'20
Iran
20.
Anne-Marie van Oosteren / Theo van
den Aker
Return Ticket Sachsenhausen
Sachsenhausen - Bilet Powrotny
(film- poza formułą Festiwalu- poświęcony zmarłemu w październiku 2008
roku nestorowi naszego Festiwalu, byłemu więźniowi Sachsenhausen -
Ianowi van den Ende)'43
Holandia
Łączny czas publicznych przeglądów filmowych: 16godz. 18'
Filmy
pochodzą z następujących państw:
Niemcy
27
Polska
13
Austria
6
Węgry
4
Hiszpania
3
Holandia
3
Iran
2
Ukraina
2
Australia
1
Białoruś
1
Estonia / Rosja
1
Indie
1
Japonia
1
Rosja
1
Słowacja / Austria
1
Stany Zjednoczone
1
Szwecja
1
Włochy
1
Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów
Tykocin
woj. podlaskie, Polska
24 - 28 marca 2010