Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School

2009-12-21 00:08:14   Biotechnologia

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School. 7-dniową sesję bezpłatnych szkoleń poprowadzą najlepsi trenerzy z Polski i zagranicy.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, po raz kolejny gościć będzie unikatową, na skalę kraju, imprezę. Organizatorzy Bio Business School: PPNT (Gdyńskie Centrum Innowacji) oraz firma PRO-SCIENCE.eu, po raz kolejny przygotowali zestaw szkoleń prowadzonych przez wysokiej klasy ekspertów. Bio Business School trwać będzie od 31.01.2010 do 06.02.2010 i rozpocznie się jednodniową sesją integracyjną. W programie szkoleń znajdą się m.in. zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu, komercjalizacją produktów badań naukowych, sztuką negocjacji, własnością intelektualną i zarządzaniem aplikacyjnym projektem naukowym. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu ?Kreator Innowacyjności?.

Szkolenie kierowane jest do studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz do młodych naukowców sektora Life Science. Od tej grupy osób zależy w dużym stopniu przyszłość współpracy polskiej nauki z biznesem. Młodzi naukowcy mają okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat komercjalizacji badań i prowadzania biznesu ? ich wykształcenie zdobyte w Polsce im tego nie zapewnia ? twierdzi Marek Kuźbicki, Project Manager PRO-SCIENCE.eu, Dyrektor Programowy Bio Business School. Taka wiedza jest istotna nie tylko dla osób, które zamierzają w przyszłości zająć się biznesem. Praca naukowa nierozerwalnie wiąże się z pozyskiwaniem funduszy, a komercjalizacja uzyskanych produktów, to często jeden z lepszych wyznaczników badawczego sukcesu. Relacja nauki z biznesem ma charakter dwustronny, a te dwa światy nie zawsze potrafią się porozumieć ? dodaje Marek Kuźbicki.


Do udziału w intensywnych 7-dniowych szkoleniach są zatem zapraszani studenci kierunków takich jak biotechnologia, biologia, chemia, farmacja, medycyna. Mile widziani będą również młodzi pracownicy naukowi, rozważający przyszłą komercjalizację produktów własnych badań naukowych z sektora Life Science. Szczegółowy program szkoleń pojawi się już wkrótce na stronie projektu: www.bio-business.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Szkolenie zakończone zostanie uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.


Więcej informacji: www.bio-business.plTagi: Bio Business School Bio Business School 2010 szkolenia biotechnologiczne kursy biotechnologiczneKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie