Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Pozyskiwanie funduszy dla przedsięwzięć biotechnologicznych

2010-03-26 00:39:40   Biotechnologia

Z myślą o firmach biotechnologicznych oraz start?up'ach, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, na BioForum będzie zorganizowany prestiżowy panel Fund Raising for biotech enterprises in Central European Region. Poszczególne prezentacje w ramach tego bloku poprowadzą wysokiej rangi specjaliści z zakresu strategii pozyskiwania funduszy sektora biotechnologii i life science.

W panelu udział weźmie Grzegorz Gromada - Investment Partner MCI Management SA i Prezes Zarządu MCI.BioVentures, który przedstawi możliwości finansowania seed- i venture capital spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych bazujących na wynikach badań naukowych i najnowszych technologiach. W czasie spotkania przedstawiony zostanie również przykład polskiej spółki założonej przez naukowców, która rozwija się z sukcesem dzięki inwestycji i wsparciu Funduszu.

Udział w BioForum dla przedstawicieli spółek biotechnologicznych i naukowców planujących komercjalizację wyników badań naukowych to możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami funduszu i uzyskania informacji, w jaki sposób uzyskać wsparcie biznesowe i finansowanie venture capital - powiedział Grzegorz Gromada.

MCI.BioVentures to pierwszy w Polsce fundusz biotechnologiczny. Inwestuje
w przedsięwzięcia z zakresu biotechnologii, nowych leków i terapii, materiałów i urządzeń medycznych oraz usług ochrony zdrowia. Obecnie w portfelu Funduszu znajdują się trzy spółki: Genomed (diagnostyka genetyczna), 4med (sieć przychodni) i 24med (prywatne pogotowie ratunkowe). Model inwestycyjny Funduszu zakłada inwestycje na wczesnym etapie tworzenia przedsięwzięcia, a następnie aktywne wsparcie menedżerskie opcjonalnie połączone z pozyskaniem dalszego finansowania przeznaczonego na rozwój i ekspansję. Preferowana wielkość inwestycji to
0,2 ? 1 mln EUR. Fundusz należy do Grupy MCI.

BioForum - to już dziewiąta edycja Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii skupiającego przedstawicieli nauki i biznesu z sektora biotech. BioForum 2010 promuje ogromny potencjał regionu Europy Środkowej w biotechnologii i farmacji. Bioforum wzmaga aktywność zespołów naukowych, co przekłada się na realne wyniki, gdyż z roku na rok obserwujemy powstawanie coraz więcej spółek biotechnologicznych w Środkowej Europie.


BioForum Central European Business Forum of Biotechnology & Innovative BioEconomy wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 19-21maja 2010 w Łodzi.

Więcej: www.bioforum.plTagi: BioForum BioForum 2010 fundusze unijne fundusze na badania naukowe fundusze na sprzęt laboratoryjny fundusze unijne dla firm biotechnologicznychKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczneTwoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie