JuraPark w Krasiejowie - lokalizacja, godziny otwarcia, ceny


JuraPark w Krasiejowie - lokalizacja, godziny otwarcia, ceny: artykuł nr 6840

2010-06-22 01:02:52 Ciekawostki

19 czerwca w Krasiejowie otwarto największy w Polsce park jurajski. Krasiejowski JuraPark powstał w niecce kopalni, gdzie znaleziono liczne skamieniałości, m.in. szczątki silezaura - prawdopodobnie najstarszego dinozaura na świecie.

Na terenie JuraParku zwiedzający mogą zobaczyć ponad 200 zrekonstruowanych modeli dinozaurów. W niecce stoją zarówno znane z filmów Spielberga groźne mięsożerne tyranozaury, jak i gigantyczne gady roślinożerne z największym dinozaurem na świecie - amficeliasem.

"Nasz model w skali 1:1 ma 60 metrów długości, i prawie 16 metrów wysokości. Mimo, że roślinożerny, robi wrażenie. Śmiejemy się, że w nocy opuszcza swoje miejsce i jako stróż spaceruje po parku" - powiedział PAP Witold Szymula, kierownik krasiejowskiego Juraparku.

Oprócz ponad 200 modeli dinozaurów, na powierzchni ponad 40 hektarów, dla zwiedzających przygotowano tunel czasu - gdzie dynamicznie przedstawione są dzieje naszej planety od Wielkiego Wybuchu, do pojawienia się wielkich gadów. W parku jest też kino, 5D, gdzie prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych.

Dla najmłodszych przygotowano place zabaw ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. Przejście przez park ścieżką edukacyjną zajmuje ok. półtorej godziny. W planie właścicieli obiektu - spółki, która ma w Polsce jeszcze dwa inne juraparki - jest zbudowanie w Krasiejowie kąpieliska, zwierzyńca i muzeum interaktywnego.

"Będą tam gabinety dla naukowców, preparatornie szczątków, które wciąż są w Krasiejowie wydobywane, a także zaplecze socjalne dla naukowców, którzy cały czas chcą przyjeżdżać do Krasiejowa" - zaznaczył Szymula.

W sobotę uroczyście otwarto obiekt, publiczność mogła odwiedzać JuraPark już wcześniej. Budowa trwała niecały rok. W parku zatrudnienie znalazło ponad 100 osób, władze wojewódzkie liczą, że będzie on impulsem do rozwoju turystyki w regionie. "Wokół jest tyle wspaniałych terenów, niedaleko jest góra św. Anny. Przedsiębiorcy - czas inwestować w turystykę" - apelował podczas otwarcia wicemarszałek Opolszczyzny, Józef Kotyś.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Tagi: Krasiejowski JuraPark JuraPark Park Jurajski JuraPark w Krasiejowie ceny biletów do JuraParku jak dojechać do JuraParku

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 6840

Bilet normalny - 18 zł
Bilet ulgowy - 14 zł (dzieci do lat 12, emeryci i renciści)
Bilet grupowy - 10zł/os. (min. 25 os.)
Bilet rodzinny (2+2) - 56 zł (2 os. dorosłe i dwoje dzieci do
lat 12)
* dzieci do lat 4 - wstęp wolny
Cena biletu wstępu obejmuje Tunel Czasu, ścieżkę edukacyjną,
pawilon paleontologiczny oraz plac zabaw.
~(2010-06-22)

Cena strasznie wysoka. promocja dla rodzin śmieszna niedość że tylko dwoje dzieci to jeszcze muszą spełniać wymogi wiekowe, dzieci 13 letnie wg. Was to nie dzieci więc kim są. Mam wielkie doświadczenie w zwiedzaniu parkow rozrywki w niemalże całej Europie gdyż jestem opiekunem obozów i wycieczek i rzeczą skandaliczną jest wpuszczanie ludzi za wysoką opłatą na obiekt parku gdzie najciekawsze obiekty rozrywkowe szczególnie dla dzieci są za dodatkową opłatą. to jest taki tani chwyt psychologiczny typu Wesołe miasteczko w Chorzowie, wstyd drodzy Państwo, typowe nasze polskie łakomstwo a nawet oszustwo. Postawcie proszę te kolejki rochome poza ogrodzeniem parku a będzie OK. Piękne reklamy ktorymi oszukujecie Państwo kamuflując cenę, wstyd, nawet te wasze "dinożetony" prymitywne naiwniactwo, ale z pewnością skuteczne bo ludzie tutaj mają trochę gotówki a jeszcz nigdzie nie byli i niewiele widzieli. O planowaniu finansów na taki wyjazd do parku nie ma mowy. Nie polecam moim podopiecznym a i każdy kto tu był myślę że więcej się tu nie wybierze.
~Roman(2010-08-23)

Zgadzam się z wypowiedzią Pana Romana.nie polecam. Byłam widziałam i odczułam na własnej kieszeni ....
~Magda(2010-09-07)

A ja byłam i polecam...jeśli ktoś będzie chciał się zabawić to i tak pojedzie, a nie będzie słuchał tych co płaczą nad rozlanym mlekiem. Oni niby są dusigroszami, ale ci co płaczą, że jest za drogo są skąpcami, więc nikt tu wcale nie jest idealny...
~Zgadnij(2010-10-24)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ciekawostek