Bďż˝dďż˝ na bie��co z wydarzeniami, subskrybuj kanaďż˝y RSS
     Zobacz inne kanaďż˝y tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomo�ci | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Le�nictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |

Postępy nanotechnologii

2010-06-23 23:09:04   Biotechnologia

Nakładem wrocławskiego Centrum Badań EIT+, integrującego potencjał badawczy dolnośląskiego środowiska akademickiego, ukazało się pierwsze w Polsce czasopismo poświęcone w całości sprawom nanotechnologii - "Postępy nanotechnologii".

Nowy kwartalnik jest adresowanym do naukowców, popularyzatorów nauki oraz ludzi biznesu, pragnących inwestować w nowe technologie - informuje dr inż. Jacek Doskocz, redaktor prowadzący.
Pismo ma być głosem polskiej technologii skupionej na nanomateriałach, gromadzić ludzi, firmy i organizacje związane w Polsce z nanotechnologią, być narzędziem polskiego Centrum Nanotechnologii.

"Postępy nanotechnologii" mają 32 strony i zostały wydane w nakładzie tysiąca egzemplarzy.

Pierwszy numer jest bezpłatny, rozprowadzany na konferencjach, seminariach i innych tego typu wydarzeń związanych z tematyką nanotechnologiczną. Dostępny jest także w wersji elektronicznej pod adresem: www.nanoprogress.pl.

Zawiera m.in. posłanie od wydawców, wytyczne dla autorów i recenzentów, informacje na temat rady naukowej oraz związane z nanotechnologią artykuły, poświęcone m.in. Wrocławskiemu Centrum ETI+, Fundacji Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet, doświadczeniom i opiniom przedsiębiorców specjalizujących się w nanotechnologii.

Są też w numerze artykuły naukowe prezentujące wyniki prowadzanych w Polsce badań nad zastosowaniem różnego rodzaju nanomateriałów - m.in. luminescencyjnych nanoznaczników wykorzystywanych w biodetekcji, koloidalnych roztworów nanomateriałów stosowanych w optoelektronice i medycynie, czy nanokrystalitów tlenku indowo-cynowego wytwarzanych w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu.

Ważną częścią numeru (tak będzie też w następnych edycjach kwartalnika) jest także Nanokalendarz, zawierający wykaz planowanych w najbliższym czasie w Polsce wydarzeń naukowych (konferencje, targi, warsztaty) związanych z nanotechnologią.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce, Waldemar PławskiTagi: Postępy nanotechnologii nanotechnologiaKomentarze KOMENTARZE
Zapraszamy też do dyskusji na największym polskim forum ekologiczne

    Strona czasopisma www.nanoprogress.pl
~jacek(2010-07-28)Twoje imię lub nick 
Twój komentarz

Ostatnie wiadomości

genETYCZNE gry

Ochrona patentowa emulsji ciekłokrystalicznej oraz sposobu jej wytwarzania

Może być pomocny w leczeniu chorób o podłożu wirusowym

Zrekonstruowali trójwymiarową strukturę białka, transportującego cholesterol do wnętrza mitochondriów

Start-up zamierza zrewolucjonizować rynek urządzeń rehabilitacyjnych w Polsce

Związki zwane hydroksyapatytami - jak się je wykorzystuje?

Pijane myszy a ludzie