Śląsk rozpoczyna budowę Wiślańskiej Trasy Rowerowej


Śląsk rozpoczyna budowę Wiślańskiej Trasy Rowerowej: artykuł nr 804

2005-06-08 15:19:20 Ekologia

Trasa rowerowa wzdłuż Wisły może przyciągnąć tysiące turystów z całej Europy. Jako pierwszy w budowę zaangażował się Śląsk. - Rowerzyści ciągle nie mogą znaleźć miejsca dla siebie. Na chodniki są za szybcy, na jeżdżenie tymi samymi drogami co samochody - za wolni - uważa Grażyna Staniszewska, europosłanka z Bielska-Białej. I wymyśliła: trzeba dla fanów jazdy na dwóch kółkach wytyczyć trasę z prawdziwego zdarzenia: wzdłuż Wisły, ciągnącą się przez cały kraj.

Z miejscami noclegowymi, punktami gastronomicznymi, serwisami i całą potrzebną rowerzystom infrastrukturą. - Jestem pewna, że taka trasa będzie atrakcją w skali całej Europy, że stanie się naszym narodowym produktem turystycznym - mówi europosłanka.

Pomysł wkroczył właśnie w fazę realizacji. Michał Czarski, marszałek województwa śląskiego, jako pierwszy z ośmiu, na których terenie ma przebiegać trasa, podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Turystyki. Dzięki temu w ciągu kilku lat gotowy będzie pierwszy, 60-kilometrowy odcinek trasy, zaczynający się w Wiśle, biegnący przez Ustroń, Skoczów, Ochaby, Czechowice-Dziedzice i Kaniów aż do Jawiszowic.

Źródło: Fragmenty z Gazeta.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 804

mam 45 lat i obawiam sie że niedożyje czasu kiedy trasa dojdzie do morza
~jarek(2007-11-16)

i nie dojdzie-rowerzysta
~krzysztof(2008-08-24)

Widziałem wczoraj w GOlczowicach znak "Wiślańska Trasa Rowerowa" ale sądziłem że chodzi o trasę po ulicach...bo nic ekstra dla rowerów tam się zauważyć nie dało....niestety
~DanteV(2008-08-27)

dzisiaj przejechałam wraz z rodzina pierwszy odcinek Wislańskiej Trasy Rowerowej z Wisły do Zamach. Trasa ma 50,5 km jest dobrze oznakowana. Poniewaz przebiega ona przez takie osrodki turystyczne jak Ustron czy Skoczów zaplecze gastronomiczne i noclegowe jest dobrze zorganizowane:) przy okazji trasa zacheca do zwiedzenia pewnych zakatków:) Sciezki sa przygotowane dobrze dla rowerów i są bezpieczne:) Nie jest ona idealna ale sprawia wiele przyjemności jej przejazd:):) Roweromaniacy łączmy sie:D
~danuta(2009-07-06)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii