Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |
  
[ Książki - strona główna ] [ Wykaz książek ] [ Wykaz kategorii ]

 

Biologia - Solomon Villee

Biologia - Solomon Villee
Kliknij
aby powiększyć

Eldra Pearl Solomon

Multico

 

Każdy, kto interesuje się światem, biologią, życiem, medycyną, ewolucją, genetyką, biochemią musi mieć to dzieło w swojej bibliotece. Siódme, najnowsze wydanie słynnej "Biologii" Villeego - światowego biologicznego bestsellera - wreszcie trafia do rąk spragnionych wiedzy polskich Czytelników.
Ta biblia biologii przedstawia przyrodę całej naszej planety na kaźdym poziomie organizacji: od atomu do biosfery.

Wyjaśnia fascynujące sekrety źywych organizmów wedle najnowszego stanu wiedzy.

Prostym, przystępnym językiem opisuje największe zawiłości biochemii, genetyki, fizjologii, cytologii i wielu innych nauk biologicznych.

Nauka z tej ksiąźki staje się przyjemnością!

To nie wszystko! Ksiąźka źyje i rozwija się wraz z nami! Dołączona płyta CD zawiera linki do stron internetowych z wynikami najnowszych badań, publikowanymi przez światowe placówki naukowe. Płyta jest w języku angielskim, który od lat jest głównym językiem nauki, więc przynosi dodatkową korzyść - pozwala doskonalić swoje umiejętności językowe!

Jeśli moźesz kupić tylko jedną ksiaźkę do biologii, kup "Biologię" Villeego!

"Biologia" Villeego skutecznie trafia w potrzeby zarówno uczniów i studentów, jak i nauczycieli na całym świecie.

ZAPRASZAMY NA PASJONUJĄCĄ WYPRAWĘ W ŚWIAT BIOLOGII !!!

Biologia Villeego

Biologia vilego__________________________________
Konkurs Biologia VilleegoClaude Alvin Villee Jr.
(1917–2003) był amerykańskim biologiem, profesorem Uniwersytetu Harvarda, autorem pierwszych wydań niniejszego podręcznika.

W 1941 roku uzyskał stopień doktora w zakresie genetyki i fizjologii na Uniwersytecie Kalifornijskim, a następnie objął stanowisko adiunkta na Uniwersytecie Północnej Karoliny. W 1946 roku związał się z Uniwersytetem Harvarda; pracował tam aż do przejścia na emeryturę w 1991 roku.

Przedmiotem jego badań była m.in. synteza hormonów w czasie rozwoju płodowego człowieka oraz wpływ hormonów na metabolizm. Opublikował – samodzielnie i we współpracy z innymi badaczami – 350 artykułów naukowych.

W latach 40. XX w., w czasie pobytu na Uniwersytecie Północnej Karoliny, Claude Villee otrzymał od wydawnictwa Saunders propozycję napisania podręcznika do biologii. Pierwsze wydanie ukazało się w 1950 roku. Od tego czasu uaktualniane wydania „Biologii” ukazują się w Stanach Zjednoczonych co kilka lat.

Podręcznik ten zyskał uznanie także w innych krajach. Przetłumaczono go na język rosyjski, chiński, polski, francuski, hiszpański i włoski. Od 1985 roku kolejne wydania „Biologii” opracowuje zespół autorów pod kierunkiem dr Eldry Solomon z Uniwersytetu Południowej Florydy.

 

Rok wydania: 2009
Twarda okładka
1248 stron(y)
22,7 x 27,6 cm
ISBN: 978-83-7073-412-1
Język: Polski