Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |
  

NIEBEZPIECZNE SPOTKANIA w National Geographic Channel

NIEBEZPIECZNE SPOTKANIANIEBEZPIECZNE SPOTKANIA:
Dangerous Encounters


Przyłączamy się do Brady?ego Barra w wyprawie do najdzikszych, najbardziej odludnych miejsc na Ziemi. Będziemy szukać krokodyli, wygłodniałych hien i największego węża świata. Misja doktora Barra to poznawanie i ochrona tych powszechnie nielubianych stworzeń. One jednak nic o tym nie wiedzą: dla nich Brady to po prostu intruz. Matka Natura szykuje więc na jego powitanie cały szereg niespodzianek?

Odliczanie krokodyli
Countdown Crocs

Odliczanie krokodyliDr Brady Barr chce się zapisać w annałach herpetologii: w swojej karierze schwytał przedstawicieli 20 z 23 żyjących na Ziemi gatunków krokodyli. Na koniec zostawił sobie najtrudniejsze zadanie? Gawial z Borneo, chiński aligator i krokodyl z Filipin to gatunki zagrożone i wcale nie skore do kontaktów z ludźmi. Zauważyć któreś z tych zwierząt to spore przeżycie, a co dopiero złapać! Brady udaje się jednak w kolejne, egzotyczne miejsca, wiosłuje przez tropikalne rzeki, przedziera się przez zarośla, a stawka wciąż rośnie. Brady będzie miał może jedną szansę, by schwytać wymarzone gady ? pod warunkiem, że wszystko przebiegnie tak, jak to sobie zaplanował. Może się okazać, że postawił sobie niezwykle ambitny cel?
15 maja g. 16:00


Najsilniejsze szczęki świata
Bite Force

Najsilniejsze szczęki świataTym razem Brady Barr chce zbadać, jakie zwierzę ma najsilniejsze szczęki na świecie. Musi się jak najwięcej dowiedzieć o myśliwskich strategiach najpotężniejszych drapieżników znanych człowiekowi. Wyposażony w przyrząd do mierzenia siły nacisku zwierzęcych szczęk, Brady udaje się w podróż, by zbadać, jaką siłą dysponują badane przez niego zwierzęta. Udaje mu się zmierzyć siłę ich ugryzienia, pozna też ? z bardzo bliska! ? ich metody polowania. Po drodze czeka go niejedna niespodzianka, lecz dopiero pod koniec wyprawy Brady pozna zwierzę, które według niego jest najpotężniejsze.
16 maja g. 16:00


Niebezpieczne gawry
Dens Of Danger

Niebezpieczne gawryPoczątek odcinka zastaje Brady?ego Barra na pokrytym śniegiem pustkowiu. Brady tropi jednego z największych lądowych drapieżników na świecie. Ważąca niemal pół tony samica niedźwiedzia grizzly ? w dodatku z młodymi u boku ? to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt, jakie żyją na Ziemi. Brady zamierza taką właśnie niedźwiedzicę BARDZO rozzłościć: planuje wejść do gawry, w której niedźwiedzia mama przeczekuje mrozy, i obudzić ją z zimowego snu!
W Afryce Barr czołga się w głąb sporej jamy, nie wiedząc, co go czeka na jej dnie. Kobra? Skorpion? Mamba? A może jakiś inny, jadowity wąż? Okazuje się, że gospodarzem nory jest pancernik, sam w sobie niegroźny, ale wiele niebezpiecznych stworzeń nie może się doczekać, by przejąć jego kwaterę.
W zimnych wodach oceanu, żyje inteligentny, pozbawiony szkieletu łowca. Jego ramiona mają do trzech metrów długości, dysponuje ponad dwoma tysiącami ssawek i ostrym, podobnym do papuziego, dziobem. Mowa o największej ośmiornicy świata ? a Brady, rzecz jasna, zamierza znaleźć takiego potwora i wyciągnąć go na powierzchnię wody!
W kolejne odwiedziny Barr również wybierze się z aparatem tlenowym ? nie po to, by nurkować, ale żeby uniknąć przeraźliwego fetoru. Wkracza do nory hien, zwierząt o niezwykle silnych szczękach. Niestety, lista potencjalnych ?atrakcji?, na jakie można trafić w ich norze, na pogryzieniu się nie kończy?
I wreszcie nasz dzielny badacz wkracza w prawdziwy labirynt: za pomocą robota udaje się do jamy amerykańskiego krokodyla, by stworzyć plan ?mieszkania? ludojada. Korytarze wiją się w nieskończoność, a za każdym zakrętem może czyhać prawdziwe niebezpieczeństwo?
17 maja g. 16:00


Superwąż
Super Snake

SuperwążOto odcinek, w którym ?dużo? znaczy ?dobrze?. Nowojorskie Towarzystwo Zoologiczne wyznaczyło 50 tysięcy dolarów nagrody dla tego, komu uda się zdobyć prawdziwy cud przyrody: zdrowego węża o długości 30 stóp, czyli prawie 10 metrów. Brady niemal zapada w trans, przeglądając ogromny zbiór zdjęć wielkich węży. Pewne jest jedno: tylko cztery gatunki tych gadów osiągają tak wielkie rozmiary!
18 maja g. 16:00
 

Na film w National Geographic Channel zaprasza największy polski serwis przyrodniczy BIOLOG.PL

Kategoria: NGC
Wynik:

Filmy przyrodnicze, naukowe

Filmik: "NIEBEZPIECZNE+SPOTKANIA+w+National+Geographic+Channel"