Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Wiadomości | Biotechnologia | Botanika | Ciekawostki | Ekologia | Leśnictwo | Medycyna | Zoologia | Encyklopedia | Forum chemiczne | Forum medyczne |
  

ŚMIERCIONOŚNA DWUNASTKA w National Geographic Channel

ŚMIERCIONOŚNA DWUNASTKA
Deadly Dozen

Nasz serial pozwoli nam poznać wszystkie niebezpieczne, ale i fascynujące zwierzęta, od najmniejszych, po największe, najgroźniejsze, otoczone najgorszą sławą. Dowiemy się, jak ewoluowały, jak zmieniały się, by dostosować się do miejsc, w których przyszło im żyć i polować. Poznamy też ludzi, którzy spotkali się z nimi oko w oko i przeżyli, by o tym opowiedzieć. Przed nami spotkania z piękną, niebezpieczną, zabójczo sprawną ? prawdziwie Śmiercionośną Dwunastką.

Australia
Australia, najmniejszy kontynent? Dom przedziwnych stworzeń, których nie spotkamy nigdzie indziej. Wśród nich wyróżnimy dwunastkę ? ssaki, gady, pajęczaki ? które dysponują niezwykłym, śmiercionośnym arsenałem. Wspaniale dostosowane do środowiska, piękne, zachwycają nas, ale i przerażają. Poznamy je w ich własnym świecie. Od Wielkiej rafy po pustkowia we wnętrzu kontynentu, po ?dżungle? wielkich miast ? stworzenia te żyją tam, gdzie mieszkają, pracują i bawią się ludzie.
3 maja g.21:00

Indie
Indie, jeden z najstarszych, najbogatszych kulturowo krajów na Ziemi. Na jego ogromnym obszarze można wyróżnić sześć stref klimatycznych, w których łącznie żyje niemal miliard ludzi. Na indyjskich pustyniach, w dżunglach, w górach żyje mnóstwo gatunków niebezpiecznych zwierząt. Wśród nich wyróżnimy dwunastkę ? ssaki, gady, pajęczaki ? które dysponują niezwykłym, śmiercionośnym arsenałem. Wspaniale dostosowane do środowiska, piękne, zachwycają nas, ale i przerażają. Poznamy je w ich własnym świecie. Od przedgórza Himalajów po gorące dżungle ? stworzenia te żyją tam, gdzie mieszkają, pracują i bawią się ludzie.
17 maja g.21:00

Afryka
Dzikie zakątki Afryki są domem dla nieprzebranego bogactwa zwierząt. Wszystkie te stworzenia uczestniczą w niekończącym się tańcu życia ze śmiercią. Wśród nich elitarna dwunastka ? ssaki, gady i pajęczaki ? dysponuje niezwykłym arsenałem. Przekonamy się, jak bardzo są niezwykłe, podróżując tam, gdzie żyją. Od Sahary, po żyzne równiny południa i brzegi Nilu ? stworzenia te żyją tam, gdzie mieszkają, pracują i bawią się ludzie.
24 maja g.21:00

Ameryka Północna
Ameryka Północna jest domem nieprzebranego mnóstwa stworzeń. Przemierzają one swój kontynent od wielu tysięcy lat. Tuzin spośród nich ? ssaki, owady, stawonogi ? to niezwykle skuteczne drapieżniki. Poznamy je dobrze, w ich własnym środowisku naturalnym. Zajrzymy tam, gdzie żyją: od malowniczych pustyń po wybrzeża, od wielkich lasów po małe podwórka. Wszędzie coś pełza, drepcze, skrada się lub poluje, a tuż obok wszystkich tych stworzeń mieszkamy my, ludzie.
29 maja g. 19:00
 

Na film w National Geographic Channel zaprasza największy polski serwis przyrodniczy BIOLOG.PL

Kategoria: NGC

Filmy przyrodnicze, naukowe

Filmik: "%A6MIERCIONO%A6NA+DWUNASTKA+w+National+Geographic+Channel"