Dęby mówią, że aktywność słoneczna nie ma związku z globalnym ociepleniem


Dęby mówią, że aktywność słoneczna nie ma związku z globalnym ociepleniem: artykuł nr 1381

2005-10-18 23:33:28 Ekologia

Niektórzy naukowcy powątpiewając we wpływ człowieka na globalne ocieplenie wskazywali na wzrost słonecznej aktywności jako przyczynę zmian klimatu. Międzynarodowa grupa naukowców zbadała 750 dębów zachowanych w irlandzkich torfowiskach datowanych na okres do 7648 lat wstecz. Wzrost słonecznej aktywności rejestrowany jest w rocznych pierścieniach przyrostu drzew w formie zwiększonej zawartości izotopu węgla C-14.

 Porównując udokumentowane w ten sposób okresy zwiększonej aktywności słonecznej ze zmianami warunków klimatycznych - naukowcy nie znaleźli żadnych cech wspólnych.

Źródło: Lonicera

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1381

Ja także powątpiewam we wpływ człowieka na globalne ocieplenie, bo także niewidze żadnych cech wspólnych z zawartością CO2 i wzrostem temperatury, stanowi on tylko 5% gazów cieplarnianych a nasz nakład do jego wzrostu do zaledwie setna czesc. Głównym dostawca sa oceany i wulkany. Także po 1945 zawartosc CO2 zaczela rosnąc poprzez przemysł a temperatura malała az do 75 roku. Chodzi oto że wzrost co2 jest efektem ocieplenia, a ocieplenie jest efektem wyzszej aktywnosci słońca.
~cas(2008-11-18)

Jakie masz argumenty?
~marcin(2009-07-31)

"Ja także powątpiewam we wpływ człowieka na globalne ocieplenie" A mnie się wydaje, że w artykule jest mowa o tym, że naukowcy nie znaleźli dowodów wpływu aktywności słonecznej na globalne ocieplenie, zatem przyczyn szukać trzeba gdzie indziej, w domyśle, w działalności człowieka.
~asterix(2009-08-29)

o przepraszam . przyznaje się do błędu,nie dojrzalem tytułu "brednie", zatem mój komentarz powyżej jest do usunięcia
~asterix(2009-08-29)

HMM...Ja przeczytałam na innej stronie,że gdy na słońcu pojawi sięwięcej plam (duzo wiecej)w danym dniu nie będzie światła telefony nie będą działać itp.ale nie wieże w to.
~Cas(2009-10-10)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii