Naukowy skandal wokół klonowania


Naukowy skandal wokół klonowania: artykuł nr 1717

2005-12-24 17:01:17 Biotechnologia

Południowokoreański naukowiec doktor Woo-suk Hwang przeprosił za fałszowanie wyników nad klonowaniem komórek macierzystych i podał się do dymisji. Stało się to jednak dopiero po tym jak specjalna komisja wydziału badawczego uniwersytetu w Seulu nie pozostawiła w swym raporcie żadnych wątpliwości.

Przeprowadzone badania genetyczne wykazały, że aż dziewięć z jedenastu linii komórek wcale nie było klonami – dodała Roe Jung Hye. Uniwersytecka komisja zapowiada dokładne zbadanie także innych osiągnięć południowokoreańskiego naukowca - między innymi pierwszemu na świecie sklonowanemu psu o imieniu Snuppy, który urodził się w sierpniu tego roku. DNA psa już jest badane, wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

Rozwiane nadzieje milionów ludzi cierpiących na nieuleczalne choroby, badania cofnięte do punktu wyjścia - tak dzisiejsza zagraniczna prasa komentuje jeden z największych naukowcy skandali na świecie.

Źródło: RMF FM (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1717

no tak snoopy sklonowany i mozna go zobaczyc juz tylko na ubrankach, i pewnie poszla sciema w ktorym roku ( 2005:)) zastanawia mnie tylko kiedy zaczely pojawiac sie psy rasowe, i jaka byla pierwsza rasa bo to mogly byc pierwsze klony dlugo przed owieczka dolly:) i to juz pewnie spory kawalek , dawno temu :) jeszczes sie okaze ze kundel to jest tez klon ale biotechnolodzy maja akcje:)))))))))))) no tak ale w sumie moze faktycznie znajdzie sie cos na te nieuleczlne choroby zaniku miesni
~Chiny olimpiada 2008:)(2007-07-06)

Opisywany przypadek dobitnie świadczy o zaletach merytokratycznego ustroju nauki. Kłamstwo ma krótkie nogi. Wyniki badań zawsze ktoś sprawdzi. W nauce obowiązuje jedna zasada: udowodnij! Podobnie było w przypadku "zimnej fuzji jądrowej", czyli "burzy w szklance ciężkiej wody". Dlatego lubię naukę, a nie cierpię polityki.
~PiotrTeodor(2007-12-27)

ja cierpie na nieuleczalna chorobe perkesa(nmartwice koscie) chcialbym aby odnaleziono lek lecz teraz to niemozliwe popatrczcie zalety masz racje bo haha ta zmimna fuzja niezly przekret prawda a to gorsze ludzie sie ciezzyli uda sie a tu ? nic wlasnie oszusteo naukowy skandal koniec nikomu niemozna juz ufac dlatego ze kazdy che sobe zrobic kolo tyl** jak najlepiej a nieprzejmuja sie losem innycjh powiem ze niejest milo jezdzic na wozku inwalidzkim przez blad lekaza ;(((((
~roxx(2008-11-18)

Twój komentarzWybrane wiadomości z bitechnologii