Syndrom uporczywego podniecenia seksualnego


Syndrom uporczywego podniecenia seksualnego: artykuł nr 1790

2006-07-10 00:00:00 Medycyna

Japonki skarżą się, iż przez cały dzień są narażone na podniecenie – pojawia się ono bez jakiegokolwiek pobudzenia seksualnego. Czasami wystarczą tylko wibracje telefonu, innym razem orgazm dopada je w tłumie w metrze lub kiedy robią zakupy. Nie potrafią ani zapobiec, ani zahamować nadchodzącego uczucia.

Naukowcy nazywają to syndromem uporczywego podniecenie seksualnego (Persistent Sexual Arousal Syndrome – PSAS). Objawia się niezależnie od tego, czy dana osoba myśli o seksie. Może spowodować nawet do 300 orgazmów w ciągu dnia. Głównie ujawnia się u kobiet w okresie lub po menopauzie i wiąże się to z nadwrażliwością nerwów.

Choroba ta już jakiś czas temu została rozpoznana w Stanach Zjednoczonych, tam też kobiety stworzyły różnego rodzaju grupy wsparcia. Wbrew bowiem pozorom syndrom ten nie umila życia – sprawia raczej, że kobiety czują się zupełnie bezbronne, mają problemy ze snem, koncentracją w pracy. Zaburza to również ich życie seksualne i przyczynia się do frustracji i nerwic.

źródło: Mainichi/relaz.pl

Tagi: medycyna choroby leki

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 1790

Przy syndromie tzw. uporczywego podniecenia niezmiernie istotnym jest właściwe odżywienie komórek nerwowych mózgu, glukozą czystą biologicznie. Wystarczy, aby kobieta spożywała produkty wg tabel IŻ, tj. Indeks Żywieniowy. Odczucia wszelkie przestaną być uporczywe, a staną się oczywiste przy racjonalnych odruchach zainteresowanej. Wystarczy to sprawdzić na sobie działa szybko, zwłaszcza chleb typu KR-IRL. To jest puenta !!. D. O. Toruń
~Dagmara Opolsky, Toruń(2008-12-06)

Twój komentarzWybrane wiadomości z medycyny