Kłusownicy polują na… leśników


Kłusownicy polują na… leśników: artykuł nr 2087

2006-03-09 07:57:26 Leśnictwo

Kłusownicy zastawiają na duktach pułapki na leśników. Niezrażeni tym leśnicy zapowiadają dalszą walkę z kłusownictwem. Zimą działalność kłusowników łatwiej udowodnić: na śniegu zostaje więcej śladów. W związku z tym służby leśne tropiące nielegalnych "myśliwych” są jeszcze bardziej aktywne. Patrole udaremniają bezprawne polowania na sarny, jelenie i dziki. Każdego miesiąca demontują wnyki i sidła. Kłusownicy są wściekli. Nie raz już udowodnili, że są nieobliczalni. Pułapki na drogach to nie jedyne sposoby ataku na leśniczych. - W ostatnich latach dochodziło nawet do strzelaniny. Np. jeden z kłusowników oddał kilka strzałów w kierunku leśniczówki w Ostrowach.

W ciągu ostatnich kilku dni leśnicy znów zmagają się z nasilonymi atakami kłusowników.

Źródło: Dziennik Nowiny (fragmenty)

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2087

jak kazdy chce posadzic dzewo ... ja chce posadzic takie co przetrwa ludzkosc a ona dalej bedzie stalo ... chce kupic nasiona wie ktos gdzie moge je dostac i jaka ich cena ?? dziekuje
~jaca(2007-05-14)

Byłem ostatnio nad jeziorem Maruzek. Poznałem potęgę agregatu prądotórczego. To jezioro pomimo dużych rozmiarów praktycznie jest martwe. Być może w swoim życiu widziałem jeszcze mało ale to co zrobili z nim kłusownicy przeszło moje najgorsze koszmary. Mam tylko nadzieję że ktoś się za to weżmie, a brak jakich kolwiek ryb i marwe łabędzie niedadzą zasnąć ludziom ktuży się do tego przyczynili.
~Darek(2008-09-21)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa