Jedzenie grzybów nie ma sensu?


Jedzenie grzybów nie ma sensu?: artykuł nr 2309

2006-04-20 11:57:12 Mikologia

Jedzenie grzybów nie ma sensu - to częsty argument w ustach przeciwników leśnych przysmaków. Jednak najnowsze odkrycia mogą obalić ten mit - grzyby mogą być cennym źródłem witaminy D. Ale dopiero grzyby opalone. Grzyby stają się doskonałym źródłem witaminy D dopiero po naświetleniu ich promieniami ultrafioletowymi. Wyniki najnowszych badań wskazują, że trzeba je tak potraktować, gdy jeszcze rosną lub chwilę po zebraniu. Do tej pory spożywano grzyby raczej ze względu na to czego nie zawierają – przede wszystkim niską zawartość tłuszczu i kalorii.

Teraz może się okazać, że staną się popularne wśród tych, którzy nie lubią ryb i mleka – tradycyjnych źródeł witaminy D.

Źródło: RMF FM (fragmenty)

Tagi: grzyby jadalne grzyby trujące grzyby halucynogenne grzyby przepisy grzyby trujace atlas grzybów borowik znaczenie grzybów wysyp grzybów sens jedzenie wartość grzybów odżywcza

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2309

Może warto by napisać, że witamina D jest wytwarzana także w ludzkim organiźmie, i to także przy użyciu promieni słonecznych.
~Gromek Ocena artykułu: 2(2008-07-26)

niewiem co jedza grzyby .. a prowadze a poniedziałek lekcje z przyrody o grzybach i jedną z rzeczy jaką musze powiedziec to . co jedza grzyby a ja niewiem bo w ksiazce nie pisze co jedza .!
~Patrycja :D(2009-05-02)

Odżywianie: Saprofity (rozkładają martwe szczątki) Pasożyty (pasożytują na roślinach i zwierzętach) Symbionty - Symbioza z organizmami autotroficznymi ( Helotyzm i Mikoryza)
~lol(2009-05-02)

Twój komentarzWybrane wiadomości z mikologii