Dzikie wysypisko za zgodą nadleśnictwa


Dzikie wysypisko za zgodą nadleśnictwa: artykuł nr 2559

2006-05-23 01:36:41 Leśnictwo

Nadleśnictwo Nawojowa kilka lat tolerowało nielegalne składowisko odpadów poubojowych na swojej działce. Wójt gminy dopiero po interwencji Gazety wysłał kontrolę i zapowiedział nakaz natychmiastowego usunięcia nieczystości. Potężne pryzmy odpadów zalegają tuż nad potokiem w wiosce Żeleźnikowa Wielka koło Nowego Sącza. Jest to głównie stary obornik wymieszany z resztkami zwierzęcych żołądków i ich zawartością. Pośrodku, nad brunatnym bajorem, kłębią się roje much. Wystarczy większy deszcz, aby wszystko spłynęło z niewielkiej skarpy do wody.

Nadleśnictwu i gminie Nawojowa do wczoraj nie przeszkadzało wysypisko. Zastępcę nadleśniczego Stanisława Michalika parę dni wcześniej zastaliśmy, jak kosił trawę koło okazałego domu, który w stanie surowym postawił po drugiej stronie drogi. Zapewniał, że wszystko jest w porządku. - Tam leży tylko obornik. Od wielu miesięcy nic już nie zwożą z ubojni - uspokajał, kiedy na chwilę wyłączył kosiarkę.

Innego zdania była Ewa Gondek, szefowa nowosądeckiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie. Zaraz po naszym telefonie skontaktowała się z Urzędem Gminy w Nawojowej. Zażądała, aby w trybie natychmiastowym sprawdzono teren. - Nadleśnictwo powinno wiedzieć, że działka nie służy do składowania nieczystości z ubojni - zaznaczyła oburzona.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 2559

większość handlarzy z żelęźnikowej to nieuczciwi ludzie którzy zerują na ludzkiej biedzie i nieszczęściu. Zwierzęta przewożą często w strasznych warunkach, wiecej nie powiem , bo brak słow
~j23 Ocena artykułu: 4(2007-02-26)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa