Katastrofa ekologiczna w Dolinie Baryczy


Katastrofa ekologiczna w Dolinie Baryczy: artykuł nr 3412

2006-09-25 13:04:44 Ekologia

Z wciąż niewiadomych przyczyn w rzece Orla wiele ton ryb uległo zatruciu. W ten sposób kilkuletnia praca wędkarzy i ekologów, którzy regularnie zarybiali rzekę, została zniweczona. Dolina Baryczy jest objęta ochroną jako Park Krajobrazowy. W Orli dzięki wyjątkowo dobrym warunkom żyły 34 gatunki ryb. Niektóre bardzo rzadkie. Pierwsze śnięte ryby pojawiły się w Orli w Wąsoszu wieczorem. Potem, z każdą godziną w dół rzeki spływało ich coraz więcej. Z powodu skażenia wody wszystkie gatunki ryb ucierpiały tak samo.

Teraz wędkarze czekają na wyniki kontroli którą przeprowadza Polski Związek Wędkarski i Inspektorat Ochrony Środowiska. Inspektorzy pobrali do analizy próbki wody. Zbadane zostaną też śnięte ryby.

Przypuścić można, że powodem zatrucia wody mogło być wpuszczenie do rzeki trującej substancji z któregoś z pobliskich zakładów. Wyniki kontroli będą znane w ciągu trzech dni.

Źródło: TVP3

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3412

Wypadałoby nie komentować tylko zamknąć oczy i uszy bo takie zachowania niestety ludzi są na porządku dziennym.Nic się nie zmieni dopuki kontrole z WIOŚ-u będą obciążać winnego delikwenta symbolicznymi karami.Niestety na takich pseudo przedsiębiorców poskutkuje tylko metoda kija i marchewki.Pozdrawiam ozięble winowajce i życzę aby z domowego kranu poleciał ci kwas
~ApAcZ(2007-02-01)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii