Co znaleziono w lesie?


Co znaleziono w lesie?: artykuł nr 3594

2006-10-23 16:12:22 Leśnictwo

Policja w dalszym ciągu szuka właściciela beczek z chemikaliami, które zostały porzucone w lesie koło Lgoty. Nie wiadomo także na razie, co znajdowało się w pojemniku na dzikim wysypisku. Pięćdziesiąt pięć beczek z ropopochodną substancją znaleziono ponad tydzień temu w lesie niedaleko drogi Częstochowa-Wieluń, w Lgocie. Miejsce skażenia przez pięć godzin zabezpieczało i uprzątało 20 strażaków. Część beczek była pusta, znajdująca się w nich ropopochodna substancja wylała się i wsiąkła w ziemię.

Rozlała się ona na czterdziestu metrach kwadratowych i wsiąkła w ziemię na głębokość 60 centymetrów. Strażacy i robotnicy przysłani na miejsce skażenia musieli tę ziemię usunąć i wysłać ją do utylizacji. W sumie na miejscu trzeba było zebrać i wywieźć blisko 50 ton ziemi.

Źródło: Dziennik Zachodni

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3594

Co tu dużo komentować jakiś cep leniwy i wredny wywalił te beczki,uwazam,ze taki czlowiek powinnien dostac taka kare,ze zapamietal by to doswiadczenie na cale zycie. Dlatego uczcie mlodych ludzi nie wyrzucania smieci! nawet drobnych papierkow po snikersie itp. taka akcja powinna ruszyc w szkołach podstawowych i pietnowana jak wykroczenie!!!!!
~lok_men(2006-10-23)

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa