Doniosą na właścicieli psów, którzy obcinają pupilom uszy i ogony


Doniosą na właścicieli psów, którzy obcinają pupilom uszy i ogony: artykuł nr 3816

2006-11-23 13:26:57 Zoologia

Działacze Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami postanowili wczoraj, że będą donosić do prokuratury i policji o wszystkich przypadkach obcinania psom uszu i ogonów. Zabrania tego ustawa o ochronie zwierząt. Niektórzy hodowcy nie przejmują się jednak przepisami. Po międzynarodowej wystawie psów, która odbyła się kilka dni temu w Poznaniu, towarzystwo zostało zasypane pytaniami, czy dla utrzymania wzorca rasy można przycinać uszy i ogon.

Za nieuzasadnione przycięcie psich uszu i ogonów grozi do dwóch lat więzienia. Proceder "upiększania" zwierząt napędzają wystawy psów rasowych.

Źródło: Dziennik Łódzki

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3816

Szkoda ze inne Oddziały TOZ jakos nie zauważają okaleczonych zwierzat. Może wtedy Prezes Zwiazku Kynologicznego zacząłby psy traktowac jak żywe stworzenia a nie jak wieszaki na medale....
~Heydi(2006-11-24)

Tylko w taki sposób można zwalczyć to bezprawie, glupote, bezmyślnosc i okrucienstwo. Trzymam kciuki i pozdrawiam. MUSI SIE UDAC.
~ravik Ocena artykułu: 5(2006-11-24)

Nic to nie da bo ogony i uszy obcina sie nie tylko rodowodowym psom. Sposobem uwazam jedynym jest wprowadzenie zakazy wystawiania na wystawach mlodych szczeniakow z czyms tam obcinanym
~ola Ocena artykułu: 4(2006-11-25)

Powinno się także zakazac ciecia wilczych pazurów o czym nikt nie mówi!!!! W rasach gdzie są one niezgodne ze wzorcem czasem nawet polowa szczeniat je ma i są one szybko usuwane żeby na przeglądzie już śladu nie było. Powinno się robic przeglądy w dniu urodzenia a nie po szcześciu tygodniach!!!
~pani Doktor(2006-12-15)

Nareszcier ktoś się za to abierze. Okrucieństwo w białych rękawiczkach, łamanie prawa, a wszyscy przymykają oko w imię "ważniejszych spraw". Trzymam kciuki za Łódź i mam nadzieję, ze w ślady tego oddziału, pójdą inne :)
~Laguna Ocena artykułu: 5(2006-12-15)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii