Strzelają do srok


Strzelają do srok: artykuł nr 3817

2006-11-23 13:29:19 Zoologia

Trzy śrutowe pociski znaleźli weterynarze w ciele sroki przyniesionej do łódzkiej leśniczówki. Ktoś strzelał do niej z wiatrówki. Srokę dostarczyli członkowie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na badania trafiła do znajdującej się przy ul. Łagiewnickiej lecznicy dla dzikich zwierząt. Gdy lekarze zrobili zdjęcie rentgenowskie, okazało się, że w ciele ptaka tkwią trzy śruciny - donosi Express Ilustrowany.

Odratowana sroka ma się już lepiej i wróciła do leśniczówki. Nie jest jednak na tyle sprawna, by wypuszczono ją na wolność. Leśnictwo Miejskie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami szukają kogoś, kto zaopiekowałby się ptakiem.

Źródło: Express Ilustrowany

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3817

to głupota i tyle co ta sroka komu zrobiła ludzie są okrutni sama nie raz uratowałam niejedno zwierze z rąk dzieciaków
~paula Ocena artykułu: 5(2006-11-24)

Te szkodniki należy eliminować. Populacja srok rozrasta się lawinowo do rozmaiarów plagi. U mnie na osiedlu lata tego cała chmara, dra sie bez opamietania od rana do nocy. Nie ma chwili wytchnienia i spokoju od tego wściekłego jazgotu. Poza tym wyzerają legi innym ptakom. Trzeba mieć nierówno pod sufitem zeby leczyć szkodnika i toszczyć sie o niego jak o ginący gatunek. Rownie dobrze moznaby tak potraktówać rannego w pułapce szczura lub mysz. Strzelać...tylko skuteczniej!
~blitz(2007-06-06)

pożądna wiatrówka NP: UMAREX AIRMAGNUM 850 SET - i sprawa rozwiązana ;-))
~Snajper(2009-06-22)

I bardzo dobrze, że strzelają - powinni wystrzelac wszystkie.
~oln(2009-07-29)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii