Ekologiczna wieża Eiffela


Ekologiczna wieża Eiffela: artykuł nr 3870

2006-12-03 19:44:18 Ekologia

Ekologiczna wieża Eiffela - tak nazwano monumentalny, awangardowy drapacz chmur, który ma się stać nowym symbolem francuskiej stolicy. Dlaczego wieżowiec ochrzczony został nieoficjalnie jako ekologiczna wieża Eiffela? Budynek będzie bowiem prawie równie wysoki jak sławna wieża. Do budowy drapacza chmur zostanie wykorzystanych wiele ekologicznych technologii, a na jego dachu ma zostać umieszczonych kilkadziesiąt turbin wiatrowych, które będą go zasilały w elektryczność.

Wieżowiec będzie miał również podwójną fasadę, która sprawi, że mniej energii będzie zużywanej na ogrzewanie i klimatyzację.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3870

zastanówmy się czy termin tu użyty jest trafny?Czy aby słowo EKOLOGICZNA nie zostało naduzyte...Myślę ,że autorzy takich haseł powinni najpierw zadbać o powszechną świadomość ogółu a nie traktować to hasło jako TRENDY wykorzystywane przez masmedia... czy tu chodzi o panująca MODĘ...ona nie ochroni naszego środowiska, a może kiedys przekonamy się,że nie można jeść pieniędzy!!!więc jako studentka ochrony srodowiska apeluję...moze zmienić ten termin na SOZOLOGICZNA od słowaczyli chronić
~EVI Ocena artykułu: 1(2006-12-21)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii