Bobry do odstrzału


Bobry do odstrzału: artykuł nr 3966

2006-12-22 11:16:22 Leśnictwo

170 bobrów będą mogli zabić lubuscy myśliwi. Wojewoda zgodził się na odstrzał, bo zwierzęta niszczą wały przeciwpowodziowe. W Lubuskiem jest aż 4,5 tys. bobrów i ciągle ich przybywa. Część zamieszkała w wałach przeciwpowodziowych, drążąc w nich nory i komory. A to osłabia wały, co przy wezbraniu wód może doprowadzić do ich przerwania - informuje "Gazeta Lubuska".

Dlatego lubuski zarząd melioracji poprosił o odstrzelenie 290 bobrów, zasiedlających wały przy dużych rzekach. Wojewoda zgodził się na zabicie 170. Będzie można do nich strzelać w gminach: Bogdaniec, Cybinka, Deszczno, Drezdenko, Górzyca, Santok, Skwierzyna, Słubice, Stare Kurowo i Witnica. Redukcyjnym odstrzałem zajmą się upoważnieni członkowie Polskiego Związku Łowieckiego.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

 

Zobacz też:

  • Kłopotliwe bobry na Podkarpaciu - Mieszkańcy wsi Chałupki Chotynieckie, w gminie Radymno (Podkarpacie) alarmują, że działalność bobrów na ich terenie może prowadzić do poważnych kłopotów.
  • Ekolodzy oszukują bobry, by wyrządzały mniej szkód - Lubuscy ekolodzy montują w kilku województwach w Polsce różnego typu urządzenia, które "oszukują" bobry. Dzięki nim zwierzęta te wyrządzą mniej szkód w ...
  • A bobry się śmieją - Bobry drwią z myśliwych i urzędników. Ostatni odstrzał 80 gryzoni skończył się kompletną klapą - udało się upolować tylko jednego.
  • Kończą się odłowy i przeprowadzki bobrów - Polski Związek Łowiecki w Suwałkach kończy odławianie bobrów w północno-wschodniej Polsce. Dotąd udało się odłowić 14 osobników - poinformował we wtorek PAP ...
  • Kończy się odławianie i przeprowadzki bobrów na Podlasiu - Polski Związek Łowiecki w Suwałkach kończy odławianie bobrów na terenie województwa podlaskiego. Zostaną one przesiedlone na tereny różnych parków ...
  • Wojewoda zezwolił na odstrzał bobrów - Wojewoda podkarpacki wydał decyzję zezwalającą na odstrzał 50 bobrów żyjących na terenie Gospodarstwa Rybackiego "Grądy" w Budzie Stanowskiej k.
  • Szkodliwa działalność podkarpackich bobrów - Podtopione uprawy i łąki, zatkane kanały i przepusty; prawie sto wniosków o odszkodowania. To efekt działalności bobrów na Podkarpaciu.
  • Z bobrem do urzędu - W ten sposób chcielibyśmy wyeliminować sytuacje, aby ktoś na jedno zezwolenie posiadał nawet kilka myszołowów czy bobrów. Bo takich przekłamań nie można ...

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 3966

Twój komentarzWybrane wiadomości z leśnictwa