Na krakowskich ulicach giną zdrowe ptaki


Na krakowskich ulicach giną zdrowe ptaki: artykuł nr 4067

2007-01-15 18:38:53 Ekologia

W Krakowie zdrowe ptaki rozbijają się o przezroczyste ekrany akustyczne - donosi Gazeta Krakowska. Szymon Wójcik, nowy prezes Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, wielokrotnie widział martwe ptaki pod ekranami akustycznymi. Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne chce przeforsować ustawę skłaniającą producentów ekranów akustycznych do zaopatrywania ich w poziome pasy odstraszające ptaki.

Miłośnicy przyrody proponują jeszcze inne rozwiązanie. Zazielenienie ekranów pnączami. Ocaliłyby ptaki, a dla okolicznych mieszkańców stanowiłyby zieloną ozdobę.

Źródło: Gazeta Krakowska (na podst. art. "Ekrany akustyczne stanowią poważne zagrożenie dla ptaków").

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4067

Witam. Co do ekranów akustycznych... Poziome pasy (pionowe też mogą być, inne wzory także) nie działają "odstraszająco" tylko otrzegawczo. Stosowane są one na przezroczystych ekranach akustycznych, by ptaki widziały przeszkodę i nie rozbijały się o nią. Co do zazieleniania - owszem, ale nie na ekranach przezroczystych, gdyż straciłoby sens stosowanie płyt transparentnych. Pnące rośliny są często używane przy okazji nieprzezroczystych typów ekranów. www.alfabond-kohlhauer.pl
~Alfa Bond Kohlhauer(2007-01-18)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii