Zakaz używania pospolitych żarówek?


Zakaz używania pospolitych żarówek?: artykuł nr 4128

2007-02-02 13:54:02 Ekologia

Kalifornijski deputowany Lloyd Levine jest tak zafascynowany fluorescencyjnymi żarówkami, że proponuje wprowadzenie zakazu zwykłych żarówek, zużywających cztery razy więcej energii elektrycznej. Levine chce, aby tradycyjna żarówka, wynaleziona w 1879 roku przez Thomasa Edisona, została w Kalifornii zabroniona w 2012 roku. Już teraz niektóre zakłady energetyczne w Kalifornii rozdają swoim klientom energooszczędne żarówki fluorescencyjne.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger jeszcze nie wypowiedział się na temat żarówek, ale jest znany z tego, że popiera rozwiązania prawne, sprzyjające środowisku naturalnemu.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4128

To idiotyzm, i przypomina nakazy i zakazy byłego związko radzieckiego. Może w ogólw zrezygnujmy z całej wolności i pozwólmy się zamknąć w więzieniach. Oświetlanych wyłącznie słońcem bo jest ekologiczne. Nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o wolność, a my oddajemy każdy jej skrawek z własnej nieprzymuszonej woli nic prócz obietnic w zamian nie otrzymując. Ludzie zastanówcie się bo w pewnym momencie nie będzie już innego wyboru jak tylko zrób co ci każemy lub giń. STALIN - mówi wam to coś?
~Maciej(2007-02-23)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii