Ścieki do lasu...


Ścieki do lasu...: artykuł nr 4192

2007-02-19 22:22:55 Ekologia

Mieszkańcy Zawady odkryli zakamuflowaną rurę, którą ścieki ze zbiornika wpływają do lasu. Wcześniej nieczystości prowizoryczną siecią kanalizacyjna płynęły do rowu melioracyjnego. Po interwencji lokalnej prasy gmina wybudowała bezodpływowy zbiornik, który zdaniem włodarzy załatwił sprawę. Skąd się wzięła tajemnicza rura? Dyrekcja Zakładu Gospodarki Komunalnej spokojnie odpowiada na zarzuty mieszkańców. Rura jest częścią przelewu awaryjnego.

Przelew awaryjny skonstruowano na wypadek większego napływu ścieków. 16 sierpnia ub. r. prokuratura rejonowa wszczęła postępowanie, po doniesieniu mieszkańców Zawady.

Źródło: Gazeta Lubuska

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4192

W takim razie dlaczego płynęły tamtędy ścieki skoro to tylko rura awaryjna?!?!?! Tak być nie powinno...To okropne...jestem ciekawa gdzie dokładnie spływały te ścieki.Ile zwierząt to przez przypadek wypiło i się...zatruło...albo ile to zniszczyło roślin!!!!To naprawdę karygodne!!! Wszystkim mieszkańcom LASU bardzo współczuję oraz oczywiście mieszkańcom ZAWADY ,że teraz mają taki brudny las.MAm nadzięję ,że to się szybko wyjaśni. Pozdrawiam Maria SZczepańska:)
~Mery(2007-02-20)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii