Jeden pies dziennie traci życie w przytułku


Jeden pies dziennie traci życie w przytułku: artykuł nr 4230

2007-02-26 16:08:00 Zoologia

Spacer po schronisku przy ul. Marmurowej wywołuje smutek. Spoziera on też z oczu zwierząt porzuconych przez właścicieli. Smutkiem nazwano jednego z zamkniętych w blaszanym boksie psów, którego los nigdy nie oszczędzał. Przez niektórych ludzi zwierzęta tracą radość życia, dzięki innym, choć są smutne, to jednak żyją - donosi Express Ilustrowany. Choć pracownicy schroniska dbają, by ich podopieczni nie głodowali, to pobyt w zatłoczonych klatkach jest dla zwierząt powolnym oczekiwaniem na śmierć.

Zobacz cały artykuł: lodz.naszemiasto.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4230

To straszne :( Biedne psiaki... znam takie sytuacje na przykładzie np. sławnego już schroniska w Ligocie.. bywam w takich schroniskach i staramy się zawsze znajdować psom domy zastępcze... ale cóż... jeśli mieszkańcy miast nie zaczną nam pomagać to nigdy nie uda nam się zmniejszyć liczby bezpańskich psów - zarówno w schroniskach jak i na ulicy.. :(
~Opal(2007-02-26)

W mojej miejscowosci zalozylismy wolontariat, co miesiac zbieramy pieniadze na srodki potrzebne tym psiakom;( Niektorym z nich udalo sie znalez domy, ale wiekszosc i tak pozostaala w schronisku;(
~Malutka14 Ocena artykułu: 5(2007-03-01)

Sądze, że ludzie którzy pożucają psy czy też inne zwierzęta są bez serca. Gdy tylko przechodze obok porzuconego zwierzaka serce mi się kroji dzisiaj w szkole pojawił się kolejny pies. Zawsze powtarzam: -Gdy dorosne założę kilka schronisk dla dezdomnych zwierząt. Dardzo mi ich szkoda i nie mogę im jak kolwiek pomuc.
~Miłośniczka psów Ocena artykułu: 5(2007-03-19)

Za male sa kary za znecanie sie nad zwierzetami.Przyklad powinnismy brac ze Stanow Zjednoczonycjh.Ogladam prawie wszystkie programu na animal planet.Policja dla zwierzat rozwiazuje duzo spraw , pomagaja im w tym sady...szybko i sprawnie.U nas na razie nie widze takiego rozwiazania.Tu trzeba dzialac szybko i sprawnie.Poza tym ustawa o ochronie zwierzat powinna nakladac na wlascicieli zwierzat duzo wyzsze kary ...moze wowczas szanowalibysmy zwierzeta.NAJGORSZYM ZWIERZECIEM NIESTETY JEST CZLOWIEK.
~HALINA(2008-02-02)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii