San Francisco przeciwko plastikowym torbom


San Francisco przeciwko plastikowym torbom: artykuł nr 4375

2007-03-29 00:27:15 Ekologia

San Francisco stanie się pierwszym amerykańskim miastem, w którym obowiązuje zakaz stosowania plastikowych toreb w supermarketach. Zakaz przegłosowała rada miejska. Supermarkety i duże sklepy za sześć miesięcy nie będą mogły oferować swoim klientom plastikowych toreb wytwarzanych z produktów naftowych.

San Francisco zużywa rocznie 181 mln plastikowych toreb. Plany sprzed 10 lat, zachęcające do recyklingu spełzły w większości na niczym, a klienci zwracają do sklepów zaledwie jeden procent toreb - podał rzecznik miejskiego wydziału środowiska Mark Westland. Według radnego Rossa Mirkarimi zakaz używania plastikowych toreb pozwoli zaoszczędzić 1,7 mln litrów ropy naftowej. Ponadto zmniejszy też o 1400 ton ilość śmieci wysyłanych na wysypisko.

Źródło: PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4375

Tylko w PRLu było ekologiczne podejście do poruszonego tematu. Śledzie pakowało się np. we wczorajsze gazety, zazwyczaj nieużywane - bo nie czytane, zawierające kilkustronicowe przemówienia, które w ten sposób się chociaż do czegoś przydawały. Torby natomiast były tekstylne i używane nawet kilka lat. To było ekologiczne podejście i to jest jeden z dowodów na wyższość ustroju socjalistycznego nad kapitalistycznym.
~gg Ocena artykułu: 5(2007-03-29)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii