Zmarnowane miliony złotych na obwodnicę Augustowa?


Zmarnowane miliony złotych na obwodnicę Augustowa?: artykuł nr 4421

2007-04-06 15:40:52 Ekologia

Ewentualne zablokowanie inwestycji w Dolinie Rospudy może kosztować Skarb Państwa kilkanaście milionów złotych - dowiedział się RMF FM. Taką kwotę otrzymałaby firma Budimex-Dromex wykonawca obwodnicy Augustowa, jeśli trybunał w Luksemburgu zdecydowałby o zatrzymaniu budowy. Odszkodowanie dla wykonawcy to nie jedyne koszty wstrzymania budowy obwodnicy Augustowa. Wszak przygotowanie samej dokumentacji do tej inwestycji kosztowało 17 milionów złotych. Po zaniechaniu budowy trzeba by więc wydać na nowe ekspertyzy kolejne miliony.

Ale są jeszcze inne straty - w ludziach, którzy giną pod kołami tirów w Augustowie.

Źródło: RMF FM

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4421

Kto za to zapłaci? Ekolodzy? Powinni! To oni sie sprzeciwiają i to przez nich Polska straci tyle milionów zł. Po równo powinny zapłacić wszystkie organizacje ekologiczne, które wstrzymały budowę obwodnicy. Nie może byc, tak że Państwo za duże pieniądze, przez wiele lat przygotowuje obwodnicę, a grupa ekofili bez żadnych konsekwencji marnuje szanse dla Augustowa!!
~Eryk(2007-04-06)

ciekawe czy byś tak mówił gdybyś mieszkał na trasie takiej obwodnicy?? przez kazda nowo powstajaca drogę, autostradę czy obwodnicę która ma przechodzić przez tereny leśne ginie setki zwierzat, a ludzie to poprostu maja gdzieś, kazde wycięte drzewo przyczynia się do coraz większych i szybszych zmian klimatycznych na globie, za niedługo wyginiemy przez własna głupotę. I napewno nie powinni za to zapłacić ekolodzy bo to nie oni wymyślili budowę tej obwodnicy.
~Mateusz Ocena artykułu: 4(2007-04-06)

chyba sie przeslyszalem??Ekolodzy maja placic?za co?za to, ze chronia ojczyste piekno? Placic ma Panstwo za to, ze nie przestrzega dyrektyw obszarów "Natura 2000", które samo podpisało! niech teraz płaci, skoro łamie wszelkie przepisy!!winna jest tylko polska władza! tzreba było inaczej zaplanować trasę, na pewno wyszłoby to taniej, niż płacić gigantyczne kary! Ekolodzy winni, dobre sobie!To władze łamią prawo, więc nie płacą!!!
~Gregor7(2007-04-07)

Tyle będzie kosztować ta kara więc lepiej płacić jeszcze większą bo to odsunie o parę miesięcy moment płacenia... straszne podejście. A na mój gust to karę powinien zapłacić Augustów za swoją głupotę i brak poszanowania prawa (wszak dura lex sed lex).
~JaBoJa(2007-04-07)

kurcze, nimoge sluchac takich rzeczy bo rece opadaj, zaprzeprosdzenim wypowiedz eryka swaidczy o czysje krotkowzrocznoasci i nie zorientowaniu w temaci. przeciez to panstwo mimo nie pewenj sytuacji dotyczacej pozwolni na budowe zaczelo dzilania, ja mysli ze tu chodzi tylko o to odszkodwani budimex musi wyrobic 3% prac i dostac kase by potem sie podzielic z kim trzeba . inaczej napewno by niezaczynali iwedzc czym to grodzi nie tlko karami ale i wstrzymanim dotacji.. no i naszym obrazem w UE
~domi(2007-04-08)

Plany obwodnicy były robione przed UNIĄ i czy prawo działa wstecz bo jeżeli tak to ja chcę cofnąć czas do czasów przed budową przejścia granicznego w Budzisku .Żadna obwodnica nie byłaby potrzebna ZAMKNĄĆ PRZEJŚCIE GRANICZNE a to nie będzie nas nic kosztowało!!! Firma budowlana poprawi drogę już istiejącą a zniszczoną przez TIRY i wszyscy będziemy szczęśliwi oprócz Litwy Łotwy Estonii i Finlandii ale to ich problem skoro nie chcą nam pomóc u Władz UNII
~Wanda(2007-04-14)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii