Papież powinien uszanować świętość życia każdego gatunku?


Papież powinien uszanować świętość życia każdego gatunku?: artykuł nr 4446

2007-04-14 19:46:49 Ekologia

Włoscy obrońcy praw zwierząt ze stowarzyszenia o nazwie Liga Przeciwko Wiwisekcji zaapelowali do Benedykta XVI, by nie zakładał uszytej specjalnie na zbliżającą się podróż do Pavii peleryny z futrem z gronostajów - poinformowały włoskie media. Stowarzyszenie argumentuje, że "papież powinien uszanować świętość życia każdego gatunku".

Pelerynę tę Benedykt XVI ma założyć 22 kwietnia podczas wizyty na Uniwersytecie w Pavii na północy Włoch. Wiceprezes Ligi Przeciwko Wiwisekcji Roberto Bennati, cytowany przez dziennik "Corriere della Sera", zwrócił się do papieża z apelem, by "dokonał wyboru o wysokiej wymowie religijnej i etycznej rezygnując przy tej okazji, jak i w przyszłości, z noszenia ubrań, uszytych z futra zwierząt". Warto zauważyć, że wcześniej Benedykt XVI kilkakrotnie nosił elementy stroju z dodatkiem futra z gronostajów.

Źródło: PAP

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4446

A po co zakłada się tą pelerynę?
~Ania(2007-04-14)

szczycimy się że żyjemy w XXI :(
~Obywatel(2007-04-14)

każdy gronostaj ma prawo do życia papież głosząc homilję na tematy związane z prawami kazdej istoty żyjącej mówił o równości powinien dawać nam dobry przykład łaski i milosierdzia nie powinien pozbawiać życia gronostajów to nie zgodne z etyką
~pbmk(2007-04-16)

GRONOSTAJE SĄ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
~BPKM(2007-04-16)

Nie mieszajcie etyki do przyrody bo sama natura nie jest etyczna. etyke wymyslił człowiek:) A czy w każdym państwie gornostaje są pod ochroną i czy gronostaje które zostały zabite xxx lat temu i zostały przerobione na futro podlegają ochronire prawnej? Nie dajmy się zwariować i nie popadajmy w skrajności bo to nigdy nie przynosi nic dobrego.
~wiedzący(2007-04-21)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii