Matura z chemii


Matura z chemii: artykuł nr 4570

2007-05-16 15:07:42 Szkoła

Blisko 40 tys. tegorocznych maturzystów przystąpiło w środę rano do pisania egzaminu z chemii. Chęć zdawania matury z tego przedmiotu zadeklarowało 9 proc. maturzystów. 14 proc. zdających egzamin z chemii zdaje go na poziomie podstawowym; a aż 86 proc. na poziomie rozszerzonym. Największą popularnością chemia cieszy się wśród abiturientów z liceów ogólnokształcących - zdaje go 14 proc. z nich. W liceach profilowanych do egzaminu z tego przedmiotu przystąpiło 2 proc. maturzystów; w technikach, liceach profilowanych i technikach uzupełniających mniej niż jeden procent abiturientów.

Pisemne egzaminy maturalne odbywają się przed i po południu - (rozpoczynają się o godzinie 9.00 i o 14.00). W turze popołudniowej przeprowadzane są egzaminy z przedmiotów rzadko wybieranych przez uczniów. W środę po południu ma odbyć się egzamin z matematyki z językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Egzaminy w językach obcych mogą zdawać abiturienci z klas dwujęzycznych.

Maturzyści zdają obowiązkowo trzy egzaminy pisemne: język polski, język obcy i wybrany przedmiot (lub przedmioty - maksymalnie trzy). Muszą ponadto zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego - które przeprowadzane będą w szkołach przez pracujących w nich nauczycieli.

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku ponad 460 tys. uczniów. Część pisemna nowej matury rozpoczęła się w piątek 4 maja, potrwa do 23 maja. Równolegle do niej trwa sesja ustnych egzaminów maturalnych, która zakończy się 31 maja.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Zobacz arkusze:

Więcej w serwisie: Matura 2007

Tagi: matura matura 2007 matura 2008 arkusze maturalne matura próbna 2007 matura próbna 2008 matura arkusze testy maturalne matura forum mature nowa matura stara matura cke oke matura 2008 terminy maturzyści egzaminy

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4570

matura z chemi jest bardzo latwa, nawet na poziomie rozszerzonym, tylko trzeba troszke rozumiec i napewno sie napisze. przeglądając tegoroczna mature jestem pewna siebie ze zdam ten przedmiot na maturze za rok :)
~ewelka(2007-05-30)

Ja jestem w pierwszej klasie technikum i już wiem że będę zdawał maturę z chemii :) Uwielbiam ten przedmiot i chcę go zdać na poziomie rozszerzonym :)
~Marcin Ocena artykułu: 5(2007-09-19)

prosta,zdam.. oj dzieci dzieci... umiec a dobrze na maturze wyjsc to dwie rózne sprawy
~ala(2007-12-10)

jestem w 2 klasie technikum technologi żywienia i na maturze chce zdawać chemie rozszerzoną trochę się boje że mi się nie uda proszę o jakieś rady osób które przez to przechodziły
~ewelina(2008-10-20)

Twój komentarzWybrane wiadomości z szkół