Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy


Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy: artykuł nr 4644

2007-06-05 02:34:18 Ekologia

Na to że zalewa nas plastikowy kicz popkultury nie mamy większego wpływu. Ale plastikowe śmieci w postaci jednorazowych reklamówek to już inny temat. Inny, bo bliższy niemal każdemu kupującemu - pisze "Gazeta Krakowska". Urząd Miasta Tarnowa dwa lata temu rozpoczął akcję "Ekologiczna ewolucja - zabierz torbę na zakupy". Do tej pory rozdano 3 tys. bawełnianych toreb.

Wystarczy nie zabierać worków z tworzywa sztucznego w sklepach, a na zakupy wybrać się z torbą z tkaniny. Internauci, mieszkańcy Tarnowa, którzy zadeklarowali, że chcą w ten sposób dbać o środowisko, mogli otrzymać za darmo bawełniane worki na zakupy.

- Torby bawełniane "Tarnów Promotor Ekologii", zastępują jednorazowe reklamówki. Są mocne, dość pojemne, a w razie zabrudzenia można je wyprać. Gdy się zużyją, nawet wyrzucone na śmietnik łatwo się rozłożą, nie szkodząc środowisku.

Zdając sobie sprawę z narastającego zalewu plastiku, w niektórych krajach całkowicie zakazano stosowania toreb plastikowych. W innych rozważa się wprowadzenie dodatkowych opłat, mających ograniczyć "produkcję" odpadów plastikowych - tłumaczy Marek Kaczanowski, kierownik referatu ochrony środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Zainteresowanie mieszkańców akcją jest coraz większe, dlatego miasto zamierza kontynuować projekt.

Dzięki uprzejmości: PAP Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4644

Yhym... Dokładnie tak powinno być. Ludzie bezmyślnie używający plastikowych toreb na zakupy to dla mnie tragedia. Zresztą nie tylko ci, ale również nie segregujący śmieci, czy po prostu nie myślący o środowisku. Ludzie, ocknijcie się. Nie tak trudno używać mózgu, poważnie... Spróbuj! Dasz radę ;]
~Danielichu...(2007-06-24)

Twój komentarzWybrane wiadomości z ekologii