Nie porzucaj!


Nie porzucaj!: artykuł nr 4756

2007-07-17 10:58:08 Zoologia

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce rozpoczęło kolejną kampanię społeczną. Nasza nowa akcja porusza w odważny sposób coroczny problem porzucania zwierząt przez ich właścicieli wyjeżdżających na wakacje. Efektem takiego postępowania są "pękające w szwach" schroniska dla zwierząt, błąkające się po lasach i miastach zwierzęta domowe bez opieki, przywiązywane do drzew i umierające z głodu. Każdego roku notujemy 30 % wzrost porzucanych zwierząt w stosunku do całego roku.

Celem kampanii jest przede wszystkim poruszenie problemu i apelowanie do zaniechania takiego postępowania. Drugim celem jest prośba o pomoc ludzi dobrej woli, zachęcenie do wolontariatu oraz o wsparcie finansowe Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, tak aby mogło skutecznie interweniować oraz było w stanie zapewnić bezdomnym zwierzętom odpowiednią opiekę. Kampania trwać będzie przez cały okres wakacji - od 1-go lipca do 31-go sierpnia 2007 r.Więcej informacji na stronie: www.toz.pl

Tagi: hotele dla zwierząt hotele dla psa hotel Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami schroniska hotel dla psa

Następna strona

Poprzednia strona

Komentarze do artykułu nr 4756

A może zamiast apelować co roku, rozwiązać problem raz a dobrze. Moja propozycja jest taka: Wprowadzić obowiązkowe chipowanie psów Obecnie to kosztuje 50zł a na nowych warunkach powinno kosztować 150,przy czym jeżeli ktoś chipuje i sterylizuje/kastruje psa to cały pakiet ma za darmo. Takie rozwiązanie jest korzystne dla właścicieli kanapowców/podwórkowców bo nic nie płacą, dla hodowców bo za parę lat będą jedynym żródłem szczeniaków. Jeden warunek restrykcyjne przestrzeganie i kontrolowanie.
~Harambasza(2007-07-26)

niektorzy ludzie poprostu nie maja serca nie mam pojęcia nie wyobrażam sobie jak można zostawić wyrzucic psa z ktorym było sie pod jednym dachem o tak poprostu jak zabawke ktora nie czuje nie ma potzeb nie moglabym tak zrobić ze swoim psem ktorego tez mam ze schroniska. Jest to teraz tak oddany pies że lepszego nie moglabym sobie wyobrazić!!!!!!!!!! Moj apel jest taki jest coraz więcej hoteli dla psow taki pobyt pupila kosztuje nas ok. 50zł nie wyrzucaj tylko zabierz ze sobą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~azia(2007-08-01)

ja kocham zwierzęta ale coz moge zrobic mam tylko 8lat
~klaudia(2007-08-06)

Twój komentarzWybrane wiadomości z zoologii